75Hz monitör için DisplayPort vs HDMI

ardabbx

Hectopat
Daha fazla  
75Hz 1ms bir monitör almayı düşünüyorum. Monitörün iki çeşidi var. Birincisi 1DP+1 HDMI ikincisi ise 2 HDMI+1VGA ben bu monitörü PS4 ve PC için alacağım. Bildiğim kadarıyla HDMI'da 75Hz destekliyor. Sizce DisplayPort girişine sahip monitöre fazladan para vermeli miyim aralarında bir görüntü kalitesi farkı var mıdır?

75Hz 1ms bir monitör almayı düşünüyorum. Monitörün iki çeşidi var. Birincisi 1DP+1 HDMI ikincisi ise 2 HDMI+1VGA ben bu monitörü PS4 ve PC için alacağım. Bildiğim kadarıyla HDMI'da 75Hz destekliyor. Sizce DisplayPort girişine sahip monitöre fazladan para vermeli miyim aralarında bir görüntü kalitesi farkı var mıdır?
İkisi de 1080p ise görüntü kalitesinde bir fark olmaz.

ben de hem ps4 hem de masaüstü var monitörüm link 1 hdmı 1 vga girişi bulunuyor yeterli bence zaten ps4 için vga gerekmez konuyu yanlış anladıysam affola

İkisi de 1080P ise görüntü kalitesinde bir fark olmaz.

İkisi de 1920X1080 fakat ben yine de monitörlerin linkini bırakayım.

Kullanılan HDMI portuna ve kabloya bağlı olarak HDMI 2.1 portunda şu anda en fazla 4K'da 240 Hz verebiliyor. 8K'da ise maksimum 120 Hz verebiliyor. Alıntıya bakarak hangi sürümün ne kadar desteklediğini görebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• hdmi.png
    hdmi.png
    15,3 KB · Görüntüleme: 32
Bir de monitörler FreeSync destekliyor. Benim almayı düşündüğüm sistem de NVIDIA ekran kartı olacak fakat her an fikrim değişebilir HDMI FreeSync destekliyor mu?

Kullanılan HDMI portuna ve kabloya bağlı olarak HDMI 2.1 portunda şu anda en fazla 4K'da 240 Hz verebiliyor. 8K'da ise maksimum 120 Hz verebiliyor. Alıntıya bakarak hangi sürümün ne kadar desteklediğini görebilirsiniz.

PS4 standart sürüm HDMI kablosunu kullanmayı düşünüyorum. Önermezseniz önerdiğiniz bir HDMI kablosu linki atar mısınız.
Evet HDMI FreeSync destekliyor. NVIDIA kartlar G-Sync destekler. Fakat NVIDIA kartların %70'inde de FreeSync etkinleştirilebiliyor. Bu rehber yazıda nasıl yapabileceğiniz anlatılıyor: FreeSync Monitörlerde NVIDIA G-Sync Açma Rehberi - Technopat

Almayı düşündüğüm ekran kartı ASUS TUF Gaming 1650S.

Yeni konular

Geri
Yukarı