75Hz Monitör Kasma Problemi

rmelihr

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben de 2560x1080 bir monitör var LG. Bu monitörü 60Hz çektiğim zaman Forza 4'de 58-56 düştüğü zaman saniyelik bir takılma oluyor. 75Hz yapıyorum 73-69'lara düştüğü zaman anlık bir takılma oluyor. 75 geldiği zaman takılma gidiyor. Bu sorun neyden kaynaklanır? Ekran kartım RX 570 Nitro+

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekranın 75Hz olduğundan dolayı akıcılık için en az 75FPS gerekiyor. Yani Monitörün Hz değeri kadar Fps almazsan takılmalar hissedersin. Sorun oyunda aldığın FPS değerinin monitörün sahip olduğu Hz değerinden düşük olmasıdır. Sisteminde sorun gözükmemekte.

Arkadaşlar merhaba ben de 2560x1080 bir monitör var LG. Bu monitörü 60Hz çektiğim zaman Forza 4'de 58-56 düştüğü zaman saniyelik bir takılma oluyor. 75Hz yapıyorum 73-69'lara düştüğü zaman anlık bir takılma oluyor. 75 geldiği zaman takılma gidiyor. Bu sorun neyden kaynaklanır? Ekran kartım RX 570 Nitro+
Oyunu ekran yenileme hızının 2 veya 3 FPS aşağısına kilitle. Varsa da FreeSync aç.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı