75Hz monitör vs 144Hz monitör

furkan254f

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, genel olarak LoL oynuyorum tryhard olarak lig kasıyorum, ara sıra Valorant'a giriyorum ve Rise Online oynuyorum. 144Hz ile 75Hz arasında ne kadar fark var, akıcılığı çok etkiliyor mu? Önerilerinizi bekliyorum mümkünse düşük bütçede yani 75Hz diyorsanız 2.5k kadar bütçe, 144Hz diyorsanız 4K kadar bütçem var. @CEO of SM Technology hocamın bilgisi varsa yardımcı olursa sevinirim.

Hocam akıcılığı da etkiler, daha fazla kare görebilmeniz rekabetçi oyunlarda da avantaj sağlar. Sonra görmeden vurdu diyorlar. Adamlar 240 kare gördüğü için sizi daha erken görüyorlar. 144 ideal.

O kadar fark var ki, sürekli derlerdi 144'ten 60'a geçince kasıyor gibi oluyor diye gerçekten de öyle oluyormuş. Şu an alta linkini koyduğum monitörü kullanıyorum ve çok memnunum açıkçası.

Merhaba, genel olarak LoL oynuyorum tryhard olarak lig kasıyorum, ara sıra Valorant'a giriyorum ve Rise Online oynuyorum. 144Hz ile 75Hz arasında ne kadar fark var, akıcılığı çok etkiliyor mu? Önerilerinizi bekliyorum mümkünse düşük bütçede yani 75Hz diyorsanız 2.5k kadar bütçe, 144Hz diyorsanız 4K kadar bütçem var. @CEO of SM Technology hocamın bilgisi varsa yardımcı olursa sevinirim.

Cok fark ediyor ben 60 Hz'den 165'e geçtim her yönden daha iyi.

120 Hz kullanıyorum 60 Hz'e alınca mouse takılıyormuş gibi geliyor bana çok fark var yani 75 ve 144 Hz arasında.

Deneyim açısından evet, 144 Hz monitörde görüntü daha soft, daha akışkan ama dürüst olursam oyunda zerre fark etmiyor. Monitörden önce beceriniz, refleksleriniz vesaire çok daha önemli. 144 Hz monitör alacağım diye kendinizi zorlamanın manası yok.

Benim için çok şey fark etti her açıdan oynadığım oyunlar dahi daha güzel gelmeye başladı genelde Valorant oynayan birisiyim maximum Gold. 1'i gören ben elmas 2'ye kadar çıktım zorlanmadan.

Psikolojiktir. Firmalar 144 Hz+ monitörlerin ilah olduğunu insanlara o kadar güzel aşıladı ki 144 Hz+ monitör alan neredeyse herkes başarısının arkasında monitörün büyük rol oynadığını zannediyor.

Psikolojiktir. Firmalar 144 Hz+ monitörlerin ilah olduğunu insanlara o kadar güzel aşıladı ki 144 Hz+ monitör alan neredeyse herkes başarısının arkasında monitörün büyük rol oynadığını zannediyor.

Çok doğru, 60 Hz kullandığım zamanlardada adam vurabildiğimi hatırlıyorum gayet de akıcıydı oyunum. 120 Hz geçince 60 Hz'nin kastığının farkına vardım.

Hocam tam dedim ki hemen hemen herkes 144 iyi diyor ama sizin yorumunuz bir tık kafamı kurcaladı.

Geri
Yukarı