75Hz'de oyun açılırken 2-3 saniye siyah ekran veriyor

Recai Gurisik

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar, benim 75Hz'lik bir monitörüm var fakat normalde ben 60 Hz olarak kullanıyorum her şey normaldi ama ayarlardan 75Hz'e aldığım zaman oyunlara girerken 2-3 saniye siyah ekran vererek giriyor sebebi nedir? Nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar, benim 75Hz'lik bir monitörüm var fakat normalde ben 60 Hz olarak kullanıyorum her şey normaldi ama ayarlardan 75Hz'e aldığım zaman oyunlara girerken 2-3 saniye siyah ekran vererek giriyor sebebi nedir? Nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Mehaba; monitör ile ekran kartı arasında ne tür bir bağlantı var ? HDMI'ın HDCP özelliği nedeniyle sorun oluşabiliyor.

ASUS ROG STRIX RX580 8 GB 256Bit.
AMD'nin Ekran Kartı ayarlarından "Oyun" bölümüne gelin, ardından "Genel Ekran" ayarlarına tıklayın. Çıkan bölümde HDMI Link'i kapatın ve sağ altta bulunan Override(Geçersiz Kıl) bölümünden HDCP'yi devre dışı bırakın. Olmazsa sistemin bütün gücünü kesip anakart pilini çıkarıp geri takıp anakartı ve gücü sıfırlayın. Benzer sorunla karşılaştım ama benim durumumda bu siyah ekranlar kendi kendine çözülmüştü.

Geri
Yukarı