76 GB alana Windows 11 kurulabilir mi?

migrain0

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar herkese, benim sorunum şudur;
Benim SSD de 76 GB boş yer var. Başka depolama alanım yok. Sistem gereksinimlerine baktığımda Windows 11 65 GB yer kaplıyor yazıyor. Şimdi ben güncellediğimde Windows 10'u silip yerine 11'i mi yükleyecek yani nasıl olacak ben anlamadım. Bir de performans artışı oluyor diyorlar doğru mu sizce Windows 10 mu Windows 11 mi?
Değerli yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar herkese, benim sorunum şudur;
Benim SSD de 76 GB boş yer var. Başka depolama alanım yok. Sistem gereksinimlerine baktığımda Windows 11 65 GB yer kaplıyor yazıyor. Şimdi ben güncellediğimde Windows 10'u silip yerine 11'i mi yükleyecek yani nasıl olacak ben anlamadım. Bir de performans artışı oluyor diyorlar doğru mu sizce Windows 10 mu Windows 11 mi?
Değerli yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Windows 11 kurabilmeniz için temiz kurulum yapmanız gerek. Yani nasıl olacak?

Windows 11'i yaklaşık 1.5 aydır kullanıyorum. TPM ByPass ile kurduğumda sistemde takılmalar, Explorer (Dosya Gezgini) çökmeleri ve Valorant'ta çökmeler yaşadım. Sonrasında sistemime baktığımda TPM 2.0 desteklediğini gördüm, hemen temiz kurulum yaptım. Normalde şu ana kadar takılmalar ve Valorant'ta çökmeler yaşamam lazımdı, ama sorunsuz çalışıyor. Bariz bir hız artışı var diyebilirim, benim tavsiyem geçmeniz yönünde arkadaşlar detaylı bilir ama eğer memnun kalmazsanız güncelleştirme kaldırma yöntemi ile dönebiliyorsunuz diye biliyorum. Sadece Güncelleme sonrası oluşan C diskindeki Windows.old klasörünü silmeyin, çünkü güncelleme yapınca eski Windows 10 dosyalarını buraya atıyor. Eğer kalmak isterseniz de bu klasörü silebilirsiniz. Kısacası; Güncel kalmak gerek 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı