7600X sistem mavi ekran sonrası görüntü gelmiyor

Yerli padawan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, iyi sosyaller! 7600X sistem mavi ekran veriyordu RAM'leri eski slotlarına taktım düzelmişti tekrar mavi ekran yedim. Şimdi soğutucu montajı için RAM çıkarttık taktım PC açıldı ve 3dk sonra mavi ekran verdi. Tekrar aç kapa yaptım ve görüntü gelmedi. RAM çıkarıp taktım sorun devam ediyor. BIOS sıfırlama tuşunu deneyeceğim ama muhtemelen görüntü gelse dahi mavi ekran sorunu devam edecek? Yardımcı olur musunuz? @deadfellow

Ryzen 7600 ve MSI B650 Pro Wi-Fi anakartımla, EXPO açıkken RAM hızı 6000MHz olunca, Memory context restore u da açarsam, Windows 11 de RAM sorunu ile karşılaşıp mavi ekran almaya başlıyorum.
BIOS sürümüm 7D78V14 AGESA ComboPI 1.0.0.6
Eğer EXPO'yu kapatıp RAM hızı 4800MHz de kalırsa bu sefer Memory context restore u açınca mavi ekran almıyorum.

Uzun testlerden sonra bu sonuca vardım.

Bugün yeni güncel BIOS gelmiş akşam yükleyip tekrar deneyeceğim.

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa bilgilendirmek için buraya yazıyorum.

Ryzen 7600 ve MSI B650 Pro Wi-Fi anakartımla, EXPO açıkken RAM hızı 6000MHz olunca, Memory context restore u da açarsam, Windows 11 de RAM sorunu ile karşılaşıp mavi ekran almaya başlıyorum.
BIOS sürümüm 7D78V14 AGESA ComboPI 1.0.0.6
Eğer EXPO'yu kapatıp RAM hızı 4800MHz de kalırsa bu sefer Memory context restore u açınca mavi ekran almıyorum.

Uzun testlerden sonra bu sonuca vardım.

Bugün yeni güncel BIOS gelmiş akşam yükleyip tekrar deneyeceğim.

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa bilgilendirmek için buraya yazıyorum.

Son BIOS'u dün yükledim, aynı sorun devam ediyor, Memory context restore u enable veya Auto yaparsanız windows 11 de mavi ekran alıyorsunuz, disable seçeneği stabil gibi , şimdilik disable da bir sorun gözükmüyor
RAM'lerim: Corsair Vengeance DDR5 RAM 32 GB (2x16 GB) 6000MHz CL36 AMD EXPO iCUE Uyumlu bilgisayar Belleği - Gri (CMK32GX5M2D6000Z36)

Durumu özetleyen video burada .
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı