7600X'i stok soğutucuyla kullanmak için ayar

bıldırcın

Hectopat
Selam yarın sabah MSI B650 anakart ve 7600X gelecek. Sistemde stok AMD fan kullanacağım. Zayıf olanlardan. İşlemcinin 80'li dereceleri geçmemesi için BIOS bölümünde hangi ayarları yapabilirim.

95 dereceye kadar çıkması normal diyorlar ama ben 95 dereceye ulaşmış CPU görmeye henüz hazır değilim. 10-15 gün böyle kullanacağım sonra kule tipim geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
15 gün idare etmeye çalışın. Evet, 95 derece gayet normal bu seri için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Selam yarın sabah MSI B650 anakart ve 7600X gelecek. Sistemde stok AMD fan kullanacağım. Zayıf olanlardan. İşlemcinin 80'li dereceleri geçmemesi için BIOS bölümünde hangi ayarları yapabilirim.

95 dereceye kadar çıkması normal diyorlar ama ben 95 dereceye ulaşmış CPU görmeye henüz hazır değilim. 10-15 gün böyle kullanacağım sonra kule tipim geliyor.
Eco mode ile performans kaybı daha fazla olur. Curve optimizer yapabilirsiniz.

Ayrıca curve optimizer'yi kule tipi soğutucunuz gelse bile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Core Performance Boostu kapattım TDP 65W yaptım ve 85dereceden sonra throttling olacak şekilde bios ayarından sonra;
1693418668913.png

Oyunlada max 70 oluyor. Ayrıyeten stok fan %100' de çalışıyor.
Bunlar kapalı değilken 5.500 mHz'lere zorluyor 1.4 core voltage veriyor :D çıldırmış olmalı bu işlemci.

Core Performance Boostu kapattım TDP 65W yaptım ve 85dereceden sonra throttling olacak şekilde bios ayarından sonra;
Eki Görüntüle 1924249
Oyunlada max 70 oluyor. Ayrıyeten stok fan %100' de çalışıyor.
Bunlar kapalı değilken 5.500 mHz'lere zorluyor 1.4 core voltage veriyor :D çıldırmış olmalı bu işlemci.
CPB kapatmanız kötü. İşlemci hep 4.7 mhz'de çalışıyor olacak.

Geri
Yukarı