i5 11400F stok soğutucuyla aşırı ısınıyor

HTK-002 çok da iyi bir macun değil. Ancak yine de 100 dereceleri göreceğini sanmıyorum normal şartlarda. Kasa nedir, soğutucu montajını doğru yaptığına emin misin?
Kasa Asus Tuf GT301. Montajı doğru yaptığımdan eminim, tam 5 farklı videodan ayni anda baktım Recep Baltas abimin videosu dahil.

Az önce i5 11400F işlemcimin termal macununu değiştirdim ancak Valorant'ta test ettiğimde aşırı yüksek sıcaklıklar aldım. 11400F stok soğutucuyla idare eder diyorlardı. Nerede hata yaptım?

Hocam normal şartlarda 85-90 derecede sistem otomatik kendini kapatır. Bir hatanız var.

ID SE-224-XT var bende kullanıyorum 3600 için 11400 içinde yeter 11700 içinde tek sıkıntısı fanı biraz sesli ama Intel stok fanının sesi rahatsız etmiyorsa bu da pek etmeyecektir ederse RPM sabitlersin forumda en çok önerilen kule tipi soğutuculardan biri işlemcin oyunda 70 dereceyi asla geçmez hatta 68 falanda geçmez burda soğutucu hakkında bilgi alırsın.

Hocam Asus'un kendi uygulaması AI Suite 3 de 99 derece gösteriyordu.

1 derece daha koysa sistem mavi ekran verecek. Soğutucu almanızda fayda var. Kule tipi alsanız yeter belirli bir yere kadar upgrade yapmaya da açık olur.

Geri
Yukarı