7700X PC için hangi işletim sistemi tercih edilmeli?

Ivylean

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: Zotac Geforce RTX 3090 Oc Edition
İşlemci: Amd Ryzen 7 7700X
Anakart: Gigabyte B650m DS3H
Ram: Corsair Vangeance 32 GB 6000 Mhz
SSD: Kingston FURY Renegade 1 TB
Arkadaşlar merhaba. Yakın zamanda bir bilgisayar topladım ve tamamen oyun amaçlı kullanacağım sizce bu sistemde Windows 10 mu 11 mi yoksa forumda gördüğüm birkaç kişinin kullandığı AtlasOS mu tercih etmeliyim? Ya da AtlasOS benzeri modifiye bir işletim sistemi mi kullanmalıyım? Benim için stabil, hızlı ve uyumlu olması. Modifiye işletim sistemi ve W11 konusunda kararsızım inidirip kurduğum herhangi bir programın çalışmama ihtimalini düşünmeyi sevmiyorum. Sistemim şu şekilde;

İşlemci: AMD Ryzen 7700X.
Anakart: Gigabyte B650M DS3H.
RAM: Corsair Vengeance 6000MHz 32 GB.
Ekran kartı: Henüz satın almadım ancak RTX 3090 ya da RX 6900 XT.
SSD: Kingston Fury renagade 1TB.

Windows 10.
W11 bana soracak olursanız işkenceden başka bir şey değil. Hiç kullanıcı dostu değil. macOS çakması bir şey. AtlasOS hakkında ise pek bir bilgim yok öneride bulunmam doğru olmaz. Ekran kartı tarafında da hala kararsız iseniz önerim RTX 4070 Ti.

Windows 10.
W11 bana soracak olursanız işkenceden başka bir şey değil. Hiç kullanıcı dostu değil. macOS çakması bir şey. AtlasOS hakkında ise pek bir bilgim yok öneride bulunmam doğru olmaz. Ekran kartı tarafında da hala kararsız iseniz önerim RTX 4070 Ti.
Nesi işkence Windows 11'in?

Windows 10.

Ekran kartı noktasında bütçem kısıtlı ve 4K için topladım sistemi 4070 benim için pek uygun değil ne yazık ki.

Windows 10.
Açıkçası ben de W11 konusunda seninle aynı düşünmekteyim arayüz için yapılan tasarım dışında maalesef çok yetersiz geliyor bana. Görsellik için W11 güzel olsa da performans konusunda senin yorumuna katılıyorum dostum.

Geri
Yukarı