775 pin 8 GB RAM destekli anakartlar nelerdir?

Bütçe
100-150

Gwynbleidd 00

Hectopat
Yer
Mère-Lachaiselongue Cemetery
Daha fazla  
Sistemimde RAM harici diğer bileşenlerim iyi ancak RAM çok az olduğundan oyunlarda çoğunlukla takılma sorunlarıyla cebelleşiyorum. RAM takviyesi içinde anakart değiştirmem gerekiyor maalesef. En fazla 4 destekliyor. İşlemcim Q9400. İşlemcimi değiştirmek istemediğimden bu işlemciye uygun DDR2 8 GB RAM destekli anakartlar nelerdir?

G41 Chipset anakartlara bakabilirsiniz. 2X4 GB DDR3 1333 MHz RAM desteği oluyor.

Genelde P31 - P35 - P41 - P43 - P45 ve G41 Combo anakartlar 8 GB RAM desteği sunuyor. Örnek olarak benim şu an kullandığım Gigabyte P35-S3G anakart verilebilir.
Zaten ben de öyle yazdım. Bu şekilde tavsiye ettim.

Arkadaş DDR2 istiyormuş :)

Genelde P31 - P35 - P41 - P43 - P45 ve G41 Combo anakartlar 8 GB RAM desteği sunuyor. Örnek olarak benim şu an kullandığım Gigabyte P35-S3G anakart verilebilir.

Hocam peki ya bu P ile başlayan anakartların birbirlerinden ne gibi farkları var, veya var mı? Çok modele sahipmiş de ondan. P35 duymuştum bir yerde iyi diyorlardı ama bilemedim.

Markadan markaya modelden modele değişebilir iyi olup olmadığı. Gigabyte anakartlarda genellikle DS3 - DS3L - DS4 - DS3R gibi model isimleri var ve işlemci beslemeleri, giriş çıkış portları, SATA sayıları falan farklılık gösteriyor. Benim anakart ise P35 anakartların en giriş seviyesindeki model :) ASUS - Gigabyte ve MSI'ın modelleri güzel oluyor. Bunların içinden daha çok ASUS'u öneririm.

Markadan markaya modelden modele değişebilir iyi olup olmadığı. Gigabyte anakartlarda genellikle DS3 - DS3L - DS4 - DS3R gibi model isimleri var ve işlemci beslemeleri, giriş çıkış portları, SATA sayıları falan farklılık gösteriyor. Benim anakart ise P35 anakartların en giriş seviyesindeki model :) ASUS - Gigabyte ve MSI'ın modelleri güzel oluyor. Bunların içinden daha çok ASUS'u öneririm.

Teşekkürler hocam cevabınız için. Çok karışık işler bana göre. Bunca zamandır 4 GB RAM ile idare etmeye çalışıyorum ama artık yok gitmiyor ki normalde bu. Umarım iyi uyumlu bir parça bulabilirim. P35-P45 anakartlara bakmayı düşünüyorum ama bakalım belki karşıma başka çıkar.

Geri
Yukarı