775 pin anakart için işlemci önerisi

durmus eren

Decapat
Yer
Seyhan/Adana
Daha fazla  
Merhaba 775 pin anakartım var ve en iyi işlemciyi almak istiyorum buna göre elimde olan sistem;
775pin anakart.
GTX750 Ti ekran kartı.
8 GB RAM.
İşlemci soğutucu.
İşlemci almam lazım acilen bu anakarta mı işlemci almam lazım yüksek FPS için. Yoksa anakart mı değişmem lazım? 1155 pine falan mı geçeyim? Tavsiyeniz nedir? Valorant LoL gibi oyunlar oynuyorum bu arada.

Merhaba 775 pin anakartım var ve en iyi işlemciyi almak istiyorum buna göre elimde olan sistem;
775pin anakart.
GTX750 Ti ekran kartı.
8 GB RAM.
İşlemci soğutucu.
İşlemci almam lazım acilen bu anakarta mı işlemci almam lazım yüksek FPS için. Yoksa anakart mı değişmem lazım? 1155 pine falan mı geçeyim? Tavsiyeniz nedir? Valorant LoL gibi oyunlar oynuyorum bu arada.

Bütçe nedir ?

Hocam xeon candır ya onlarda yönelebilir siniz ama bir tık fazla ısınırlat söyleyeyim o.c yaptıktan sonra çok iyi seviyeye gelebiliyorlar

Fazla yok anakart + işlemci Max 1000TL olabilir.
Hocam zaten DDR3 8GB raminiz ve bütçeniz var, bence artık LGA 775 anakartı ve işlemciyi emekliye ayırma vakti gelmiş. LGA 1155 soket anakart ve bütçeye göre i7 3770, i7 2600, İ5 3470 gibi bir işlemci almanızı tavsiye ederim.

Hocam Xeon candır ya onlarda yönelebilir siniz ama bir tık fazla ısınırlat söyleyeyim o.c yaptıktan sonra çok iyi seviyeye gelebiliyorlar.

İyi bir soğutucum var o.c yaparım büyük ihtimalle.
Hocam zaten DDR3 8 GB RAM'iniz ve bütçeniz var, bence artık LGA 775 anakartı ve işlemciyi emekliye ayırma vakti gelmiş. LGA 1155 soket anakart ve bütçeye göre i7 3770, i7 2600, i5 3470 gibi bir işlemci almanızı tavsiye ederim.

Mesela i7 3770 aldık diyelim benim sistemle LoL'de kaç FPS alırım başta yazmıştım sistemimi.
Hocam Xeon candır ya onlarda yönelebilir siniz ama bir tık fazla ısınırlat söyleyeyim o.c yaptıktan sonra çok iyi seviyeye gelebiliyorlar.

XEON5460 performansı nasıldır bilginiz var mı?

İyi bir soğutucum var o.c yaparım büyük ihtimalle.

Mesela i7 3770 aldık diyelim benim sistemle LoL'de kaç FPS alırım başta yazmıştım sistemimi.

XEON5460 performansı nasıldır bilginiz var mı?
Hocam bütçe varsa Xeon ile falan uğraşmayın. Hem modlama, overclock ile vs uğraşmanız gerekecek hem de sisteminiz eski, paylaştığım sisteme göre daha az performans veren bir sistem olacak.

Hocam Ben İ5 3470 gtx 750 sistemde Valorantta 144 civarı FPS alıyordum. Sizde tahminen Lol'de 200+FPS alırsınız.

Geri
Yukarı