775 pin işlemci tavsiyesi

SHAHULEAN0

Femtopat
Merhabalar, P41tmlx anakartım var. 750 Ti ekran kartım var. 500W PSU var. 8 GB RAM. Şu an Q8200 kullanıyorum fakat Valorant'ta felaket kasıyor önerebileceğiniz en güçlü işlmeci nedir? Türkiye'de rahatlıkla bulabileceğim bir işlemci olsun lütfen!

Ya Quad serisi alacaksın ya da Xeon. Overclock yaparım diyorsan en uygun Q6600 var Q9xxx serileri biraz pahalı olur genelde. Xeon olarak da piyasada bayağı popüler oldukları için rahatlıkla önceden modifiye edilmiş E5450 gibi bir şey alıp BIOS Update yaptıktan sonra kullanabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modlu X5450 alıp, ufak bir BIOS update ile Q9650 verimi alabilirsin. Ancak bu işlemcinin TDP değeri yüksek olduğu için stok soğutucu yeterli gelmeyecektir, en az Dark Freezer X90 gibi bir soğutucu alman gerekiyor. Ne kadar fiyat farkı olur bilemem fakat soğutucu istemem dersen Q9650 alabilirsin :)

Merhabalar, P41tmlx anakartım var. 750 Ti ekran kartım var. 500W PSU var. 8 GB RAM. Şu an Q8200 kullanıyorum fakat Valorant'ta felaket kasıyor önerebileceğiniz en güçlü işlmeci nedir? Türkiye'de rahatlıkla bulabileceğim bir işlemci olsun lütfen!
Q9650 daha iyi gibi duruyor.BURADAN BAKABİLİRSİNİZ

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    29,3 KB · Görüntüleme: 33
Hamgi işlemciyi alırsam valorantta daha yüksek fps alırım?
Ya Quad serisi alacaksın ya da Xeon. Overclock yaparım diyorsan en uygun Q6600 var Q9xxx serileri biraz pahalı olur genelde. Xeon olarak da piyasada bayağı popüler oldukları için rahatlıkla önceden modifiye edilmiş E5450 gibi bir şey alıp BIOS Update yaptıktan sonra kullanabilirsin.
Hangi işlemciyi alırsam valorantta daha yüksek fps alırım?

Yeni konular

Geri
Yukarı