78.000 Sıralama ile hangi üniversite tercih edilmeli?

Maxi21

Femtopat
Daha fazla  
Rehberlik alabileceğim çok kişi yok etrafımda o yüzden danışmak istedim. Bu sene 78k sıralama yaptım ve endüstri mühendisliği ile istatistik arasındayım. Endüstri mühendisliği yazarsam samsun 19 Mayıs Üniversitesi Manisa Celal Bayar veya kesin olmasa da Kayseri AGÜ Bursa Teknik ünileri gelebiliyor. Ama istatistik yazarsam Hacettepe veya Yıldız teknik gibi üniversitelerde okuyabiliyorum. İki bölümünde derslerini araştırdım ikisi de çok hoşuma giden bölümler ders olarak tabii istatistik biraz daha benlik olsa da eşit diyebilirim. Sizce orta veya bir tık altı bir üniversite de endüstri müh okumak mı yoksa çok iyi üniversitelerde istatistik okumak mı? Üniversitede boş yatmayacağımı en azından elimden geldiğince bir şeyler için çaba verecek gücü kendimde buluyorum sadece çok aradayım. İstatistiğe bu denli bakmamın sebebi son 4 yılda neredeyse hiçbir sayısal bölümün yükselemeyeceği kadar yükselmiş YTÜ 144K'den 99kya Hacettepe ise 199kdan 132kya yükselmiş ve tabii bir de her yerde geleceğin mesleği deniyor hala araştırıyorum sizin de fikirlerinizi almak istedim.

Geri
Yukarı