7800 TL R5 3600 ve RTX 2060 sistem alınır mı?

Sence bu sistem iyi midir;
- AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci MPK
- GIGABYTE B450M H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 VGA HDMI mATX Anakart
- GSKILL 16GB (2x8GB) Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram
- GIGABYTE GeForce RTX 2060 WINDFORCE OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
- POWERBOOST X-58 RGB 650W 80+ TG Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa
- SEAGATE 1TB Barracuda 64MB 7200rpm 3.5" SATA 3.0 Harddisk
- AOC 23.8" 24G2U 144Hz 1ms 2xHDMI DP FHD IPS Freesync Gaming Monitör
Toplam: 7813 TL.

Bu şekilde fiyat 7800TL oluyor. Ekran kartının özellikleri ve soğutma sistemi hakkında hiçbir bilgim yok, kötüyse yerine ne alinabilir uygun fiyat araliğinda söylerseniz güzel olur. AMD ekran kartını düşünmüyorum NVIDIA düşünüyorum. Kasa gayet iyi görünüyor. 1 TB harddiskte işimi görür çünkü ekstra olarak elimde Samsung Evo SSD'si var. Sizce bu fiyatta bu PC uygun mu? Çıkarılıp değiştir dediğiniz parça hangileri ve sebebini söylerseniz sevinirim. Monitörün görüntü renk işlemleri falan iyi midir monitör konusunda bilgili olan arkadaşlar varsa onlarda söyleyebilirse sevinirim. Bildiğim konulari HZ 1080P 1ms IPS panele sahip olmasi bunlar dişinda bilmediğimiz önemli konulari var mi ve eğer varsa bu monitör onlara uygun mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ti

Sence bu sistem iyi midir;
- AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci MPK
- GIGABYTE B450M H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 VGA HDMI mATX Anakart
- GSKILL 16GB (2x8GB) Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram
- GIGABYTE GeForce RTX 2060 WINDFORCE OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
- POWERBOOST X-58 RGB 650W 80+ TG Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa
- SEAGATE 1TB Barracuda 64MB 7200rpm 3.5" SATA 3.0 Harddisk
- AOC 23.8" 24G2U 144Hz 1ms 2xHDMI DP FHD IPS Freesync Gaming Monitör
Toplam: 7813 TL.

Bu şekilde fiyat 7800TL oluyor. Ekran kartının özellikleri ve soğutma sistemi hakkında hiçbir bilgim yok, kötüyse yerine ne alinabilir uygun fiyat araliğinda söylerseniz güzel olur. AMD ekran kartını düşünmüyorum NVIDIA düşünüyorum. Kasa gayet iyi görünüyor. 1 TB harddiskte işimi görür çünkü ekstra olarak elimde Samsung Evo SSD'si var. Sizce bu fiyatta bu PC uygun mu? Çıkarılıp değiştir dediğiniz parça hangileri ve sebebini söylerseniz sevinirim. Monitörün görüntü renk işlemleri falan iyi midir monitör konusunda bilgili olan arkadaşlar varsa onlarda söyleyebilirse sevinirim. Bildiğim konulari HZ 1080P 1ms IPS panele sahip olmasi bunlar dişinda bilmediğimiz önemli konulari var mi ve eğer varsa bu monitör onlara uygun mu?

İtopya kanalında Ryzen 2700 halinin FPS deneme videosu var hemen hemen 3600 ile aynı oradan bakabilirsin

Bütçen ne kadar söyle daha güzelini toplayayım.
6000 - 7500 tl arası bi fiyat araliğim var. Sadece monitör olarak 144hz 1ms ips aoc markalı ürünü düşünüyorum. işlemcide ryzen 5 3600 ve ekran kartı kısmında ya 1660super yada 2060 düşünüyorum. Bu 3 ürün kesin olsun diyorum veya daha avantajlı alanlar varsa onlarda olur.
PowerBoost kasa yerine başka birşey tercih ederseniz daha iyi olur.
sebebi ne peki çünkü tam bilgim yok. ben sadece 600 w veya üstü bi power supply si ve 4 fanlı soğutma sistemine sahip tabi ki ön taraflarda delikli gibi panele sahip olmasi uygun olduğunu araştirmiştim farklı bi olay mı var acaba bilgilendirirseniz sevinirm .
Ti

İtopya kanalında Ryzen 2700 halinin FPS deneme videosu var hemen hemen 3600 ile aynı oradan bakabilirsin
araştırıcam ama bilginiz varsa bilmek isterim. tek işlemci gücüde 3600 e göre daha mi iyi seviyede ?
Ek olarak ;
yapacağim işlemler. piyasada ki tüm oyunlari 1080p de mümkün olduğunca en yüksek ayarlarda oynayabilmek. video kaydi veya yayin açma gibi işlemlerde yapabilirim. Ekstra olarakta oyun geliştiriyorum. Test eden güncel bilgileri olan arkadaşlar. güvenilir marka soğutma sistemi ve güncel ayrıntılı bilgilere sahip arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

Son düzenleme:
6000 - 7500 tl arası bi fiyat araliğim var. Sadece monitör olarak 144hz 1ms ips aoc markalı ürünü düşünüyorum. işlemcide ryzen 5 3600 ve ekran kartı kısmında ya 1660super yada 2060 düşünüyorum. Bu 3 ürün kesin olsun diyorum veya daha avantajlı alanlar varsa onlarda olur.

sebebi ne peki çünkü tam bilgim yok. ben sadece 600 w veya üstü bi power supply si ve 4 fanlı soğutma sistemine sahip tabi ki ön taraflarda delikli gibi panele sahip olmasi uygun olduğunu araştirmiştim farklı bi olay mı var acaba bilgilendirirseniz sevinirm .

araştırıcam ama bilginiz varsa bilmek isterim. tek işlemci gücüde 3600 e göre daha mi iyi seviyede ?
Ek olarak ;
yapacağim işlemler. piyasada ki tüm oyunlari 1080p de mümkün olduğunca en yüksek ayarlarda oynayabilmek. video kaydi veya yayin açma gibi işlemlerde yapabilirim. Ekstra olarakta oyun geliştiriyorum. Test eden güncel bilgileri olan arkadaşlar. güvenilir marka soğutma sistemi ve güncel ayrıntılı bilgilere sahip arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.
Kasayı değiştirin dememin sebebi hava akışı cidden kötü ve PSU'su cidden bir bomba niteliğinde. Kendinizi ve sistemi korumak istiyorsanız daha kaliteli şeyler kullanınız.

Kasayı değiştirin dememin sebebi hava akışı cidden kötü ve PSU'su cidden bir bomba niteliğinde. Kendinizi ve sistemi korumak istiyorsanız daha kaliteli şeyler kullanınız.
anladım teşekkür ederim. buna daha çok ilgi göstericem. peki önerileriniz neler bu konuda? kasa+psu ya en fazla 700 tl gibi bi bütçe ayirabilirim.

6000 - 7500 TL arası bir fiyat araliğim var. Sadece monitör olarak 144Hz 1ms IPS AOC markalı ürünü düşünüyorum. İşlemcide Ryzen 5 3600 ve ekran kartı kısmında ya 1660 Super ya da 2060 düşünüyorum. Bu 3 ürün kesin olsun diyorum veya daha avantajlı alanlar varsa onlarda olur.

Sebebi ne peki çünkü tam bilgim yok. Ben sadece 600W veya üstü bir Power Supply'si ve 4 fanlı soğutma sistemine sahip tabii ki ön taraflarda delikli gibi panele sahip olmasi uygun olduğunu araştirmiştim farklı bir olay mı var acaba bilgilendirirseniz sevinirm.

Araştıracağım ama bilginiz varsabilmek isterim. Tek işlemci gücüde 3600'e göre daha mi iyi seviyede?
Ek olarak;
Yapacağim işlemler. Piyasada ki tüm oyunlari 1080P'de mümkün olduğunca en yüksek ayarlarda oynayabilmek. Video kaydi veya yayin açma gibi işlemlerde yapabilirim. Ekstra olarak da oyun geliştiriyorum. Test eden güncel bilgileri olan arkadaşlar. Güvenilir marka soğutma sistemi ve güncel ayrıntılı bilgilere sahip arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

RAHATLIKLA KARŞILAR

Yeni konular

Geri
Yukarı