7800 XT vs 4060 Ti

Kart limitinin dibini gördüm hocam artık ekleyemiyorum. Bu sistem peki ideal midir?

4070 12 GB daha mı iyi hocam 7800XT'den.

4070 daha iyi değil hocam 7800XT performans olarak 4070'i tokatlıyor RT açmadan RT açılırsa DLSS farkına 4070 alıyor fakat oda yakın zamanda bitecek çünkü AMD tarafıda FSR 3.0 ile frame generation özelliğini getirecek. Her halukarda 7800XT dövecek bir kart.

4070 12 gb daha mı iyi hocam 7800XT den.
Değil. Rasterization (saf kas gücünde 7800 XT önde) ancak DLSS ve FG işin içine girdiğinde işler değişiyor. Ben yine de 7800XT alırdım uzun süre için eğer ray tracing sizin için önemli değilse.

4070 daha iyi değil hocam 7800XT performans olarak 4070'i tokatlıyor RT açmadan RT açılırsa DLSS farkına 4070 alıyor fakat oda yakın zamanda bitecek çünkü AMD tarafıda FSR 3.0 ile frame generation özelliğini getirecek. Her halukarda 7800XT dövecek bir kart.
Burada bir yanlış bilgi var. FSR 3.0 DLSS kalitesini veremeyecek. FPS olarak arttırabilir ama FSR genel olarak çamur.

Hocam herkese teşekkür ediyorum. 7800 XT ile sipariş veriyorum öyleyse. RT benim için çok değerli değil oyunu saf haliyle oynamak daha mutlu eder beni. Yeter ki darboğaz ve performans kaybım olmasın. Tekrar çok teşekkür ederim.

Hocam herkese teşekkür ediyorum. 7800 XT ile sipariş veriyorum öyleyse. RT benim için çok değerli değil oyunu saf haliyle oynamak daha mutlu eder beni. Yeter ki darboğaz ve performans kaybım olmasın. Tekrar çok teşekkür ederim.
4070'in daha iyi olduğunu söyledim. Ama sen bilirsin. Senin paran. 7800XT kötü bir kart değil. Hayırlı olsun.

4070'in daha iyi olduğunu söyledim. Ama sen bilirsin. Senin paran. 7800XT kötü bir kart değil. Hayırlı olsun.
4070 kullanıyorum, güzel kart ancak DKSS ve FSR olmazsa seneyeki veya sonraki seneki oyunları saf olarak açmayabilir ama çok teknolojik. Azıcık güç çekiyor. Örneğin DLSS + FG ile 1440p ultra ayarlarda 7900 XTX kadar fps veriyor neredeyse. AMD ye gelecek olan frame generation nasıl olur bilemem tabii FsR 3.0 da aynı şekilde.

7800 XT daha uzun süre götürür hocam. FSR XeSS açar her türlü oynar.

FSR teknolojisi yazılım işi. FSR3 yapıp ortaya atıyor AMD isteyen oyun üreticisi alıp kullansın diye. Nvidia donanımsal olarak yapıyor bu işi. FSR6 bile DLSS3 kadar çarpıcı olamaz muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı