7800x3D işlemci yükte 85 dereceye ulaşıyor

Ben Arctic LF2'larımı (240-360) hep maximum devirde kullanıyorum. PWM curve kullanmıyorum.
Sizin anakart fazla voltaj veriyor olabilir mi? BIOS güncel mi?
MX-5'i çok kötülüyorlar (ben kullanmadım), MX-4 MX-6 ya da Thermal Grizzly Kryonaut denemeniz daha iyi sonuçlar verebilir.

Sizin CPU Max. Kaç watt çekiyor? Ben ne yaptıysam 81W ı geçemedim. PBO limit ayarları benim anakartta hiç etki etmiyor gibi. 5900X kullanırken, limitlerle oynayarak 145-220watt arası ayarlayabiliyordum CPU'yu. 7000 serisinde sistemi değiştirmişler herhalde, ya da benim giriş seviye anakart (B650M DS3H) izin vermiyor.

Ben Arctic LF2'larımı (240-360) hep maximum devirde kullanıyorum. PWM curve kullanmıyorum.
Sizin anakart fazla voltaj veriyor olabilir mi? BIOS güncel mi?
MX-5'i çok kötülüyorlar (ben kullanmadım), MX-4 MX-6 ya da Thermal Grizzly Kryonaut denemeniz daha iyi sonuçlar verebilir.

Sizin CPU Max. Kaç watt çekiyor? Ben ne yaptıysam 81W ı geçemedim. PBO limit ayarları benim anakartta hiç etki etmiyor gibi. 5900X kullanırken, limitlerle oynayarak 145-220watt arası ayarlayabiliyordum CPU'yu. 7000 serisinde sistemi değiştirmişler herhalde, ya da benim giriş seviye anakart (B650M DS3H) izin vermiyor.

Kardo BIOS chipset en son sürüm, benim de 81W i geçmedi daha, PBO Curve Optimizer ile 5C e düşürdü, v offset- 0.0500 de 5C düşürdü öyle biraz adam oldu, MX4 var elimde denerim akşam fan devri elle ayarlandı 75C de 100%100 oluyor zaten anakartım a tier B650 Gaming Pro serisi.

Hocam bendede 7800x3d var geçen gta5 normalde 1080p de 50-65 arası cpu ısısı fakat 4k rendere aldığımda 80'e dayanıyor normal rdr2 tarzı oyunlarda da 75 civarında geziniyor. Bendede soğutucu olarak lt520 var.

Hocam bende de 7800x3D var geçen GTA 5 normalde 1080p de 50-65 arası CPU ısısı fakat 4K rendere aldığımda 80'e dayanıyor normal RDR2 tarzı oyunlarda da 75 civarında geziniyor. Bende de soğutucu olarak LT520 var.

Arkadaşımdada seninki gibi silikon lotto: S bendeki çok ısınıyor.
Bende Full HD de kullanıyorum GTA vari işlemciye çok yüklenmeyen oyunlarda sorun yok 55-65 C arası lakim cidden işlemciyi zorlayan oyunlarda biraz üzüyor.

Arkadaşımdada seninki gibi silikon lotto: S bendeki çok ısınıyor.
Bende Full HD de kullanıyorum GTA vari işlemciye çok yüklenmeyen oyunlarda sorun yok 55-65 C arası lakim cidden işlemciyi zorlayan oyunlarda biraz üzüyor.
Mesela şu an nfs unbounda 75-80 arası işlemci sıcaklığı. Bu arada silikon lotto derken :D anlamadım.

Geri
Yukarı