7800x3D sistem için 850W güç kaynağı tavsiyesi

ertugrulsucu

Picopat
Daha fazla  
Merhaba,
850W içeren tüm konuları inceledim ama kafam iyice karıştı.
7800xd3, Sapphire Nitro 7900XT ve MSI B650 Tomahawk sistemde kullanmak üzere 850W güç kaynağı arayışına girdim.

Öncelikle 2 sistem değiştirdiğim seasonic M12ıı 850W Bronze güç kaynağı kullanıyorum. Bu 3. sistemim olacaktı ama kartın modular kablolarını bulamadım :) Türkiye'den, AliExpress'ten bu model için PCI-e kablolaları sipariş verdim ama hiçbiri çalışmadı. Elimde de 5-6 tane PCI-e kablosu oldu bu sebeple.

Artık daha fazla uğraşmadan yeni bir model almak istedim ama fark ettiğiniz gibi aldığım güç kaynağı bozulmadığı sürece 10 yıl üstünde kullanıyorum. Bu sebeple de ATX 3.0'ları yönelmek istiyorum.

Kendimce şöyle alternatifler çıkardım.

Seasonic focus 850 Gold ATX 3.0 veya ASUS ROG STRIX 850W Gold 3.0. Bu modellerde olurda kablolarında sorun yaşarsam yıllar sonra elimdeki kabloları da kullanabilirim diye düşündüğümden dolayı tercih ettim ama 8000TL fiyatları var. Bu fiyatlara da yine Amazon üzerinden 6 taksitle alabiliyorum.

Ama sırf elimde para harcadığım ama işe yaramayan kablolar var diye ekstra yüksek maliyet harcamadan alabileceğim MSI, FSP veya DeepCool modellerine de gözüm ilişiyor aslında.

Seasonic M12ıı Bronze'dan sonra hangi güç kaynağı geçmemi tavsiye edersiniz?

Son düzenleme:

Buna bakabilirsiniz FP olarak fena durmuyor, PSU Tier listte de B Tierde.

Buna bakabilirsiniz FP olarak fena durmuyor, PSU Tier listte de B Tierde.
Yanıtınız için teşekkür ederim. Deepcool'un ATX 3.0 sıfır olan modeli olabilir diye düşünüyorum ama taksit imkanı olmadığı için öncelik veremiyorum. Ama Seasonic, FSP veya MSI ATX 3.0 modelleriyle kıyaslandığında fiyatına göre uygunsa peşinde alabilir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı