7800x3D ve RTX 4080'li sistem tavsiyesi

Bütçe
95000

MGLJC

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Maksimum 90-95 bin TL civarı bir bütçem var. Başlıkta belirttiğim ekran kartı ve işlemci temelli bir sistem düşünüyorum. Biraz aciliyeti var, bu yüzden tek tek farklı sitelerden parça toplamak yerine tek bir site veya mağaza üzerinden bu özelliklerdeki sistem tavsiyelerinizi alabilir miyim?

İşlemci için performans ve fiyat olarak yakın bir alternatif tavsiyesi de alabilirim.

Eğer mümkün olacaksa 4080 Super de olabilir. Maalesef 4090'a bütçem yetişmiyor.

Diğer bir ricam da anakartta Wi-Fi özelliği bulunması ya da uygun fiyatlı iyi performans veren bir Wi-Fi aparatı olması.

Henüz fazla oyun oynamıyorum, uzun yıllar Mac kullandım. Artık birçok oyunu rahat oynayabileceğim bir sistem kurmak istiyorum, içimdeki genç oyuncu ruhu depreşti. RTX 4090'a maalesef bütçe yetmiyor o yüzden 4080'e yöneldim. O yüzden şu oyun için kullanacağım, 2K ya da 4K için istiyorum diyemiyorum. Sadece bütçemin yettiği en kaliteli ekran kartı ve işlemci üzerinden bir sistem kurmak istiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Ayrıca bu işlemci ve ekran kartı ile ilgili yorumlarınız varsa onları da duymaktan memnun olurum.

Teşekkürler.

Şöyle bir sistem hazırladım yorumlarınız nedir?

İncehesap PC Toplama Sihirbazıyla topladığım sisteme göz at!

Beni tek düşündüren, buradaki kartın super olmasına rağmen diğer 4080 fiyatlarında olması. Kart için ne diyorsunuz?

Alternatif olarak şu ürün hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyim?

https://www.incehesap.com/space-4080-oyuncu-bilgisayari-fiyati-41840

İşlemciyi i9-14900'e yükseltebilirim bütçeyi zorlayarak. Ancak birçok karşılaştırma videosunda gördüğüme göre 7800x3D, i9 14900K'den daha iyi bir FPS veriyor. Ayrıca güç tüketimi de oldukça daha az Ryzen'in. Ryzen'e alternatif olarak bu sistem için yorumlarınız nedir? Bu sistemin artısı 4080'in super olması.

7800x3D+4080 mi? i9 14900K+ 4080 Super mi?

Hazır sistem ve toplama olarak her türlü tavsiyeye açığım, ikinci el düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pardon hocam tek tek toplanmış istememişsiniz, mesajı düzenledim.

Merhaba arkadaşlar,

Maksimum 90-95 bin TL civarı bir bütçem var. Başlıkta belirttiğim ekran kartı ve işlemci temelli bir sistem düşünüyorum. Biraz aciliyeti var, bu yüzden tek tek farklı sitelerden parça toplamak yerine tek bir site veya mağaza üzerinden bu özelliklerdeki sistem tavsiyelerinizi alabilir miyim?

İşlemci için performans ve fiyat olarak yakın bir alternatif tavsiyesi de alabilirim.

Eğer mümkün olacaksa 4080 Super de olabilir. Maalesef 4090'a bütçem yetişmiyor.

Diğer bir ricam da anakartta Wi-Fi özelliği bulunması ya da uygun fiyatlı iyi performans veren bir Wi-Fi aparatı olması.

Henüz fazla oyun oynamıyorum, uzun yıllar Mac kullandım. Artık birçok oyunu rahat oynayabileceğim bir sistem kurmak istiyorum, içimdeki genç oyuncu ruhu depreşti. RTX 4090'a maalesef bütçe yetmiyor o yüzden 4080'e yöneldim. O yüzden şu oyun için kullanacağım, 2K ya da 4K için istiyorum diyemiyorum. Sadece bütçemin yettiği en kaliteli ekran kartı ve işlemci üzerinden bir sistem kurmak istiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Ayrıca bu işlemci ve ekran kartı ile ilgili yorumlarınız varsa onları da duymaktan memnun olurum.

Teşekkürler.

Şöyle bir sistem hazırladım yorumlarınız nedir?

İncehesap PC Toplama Sihirbazıyla topladığım sisteme göz at!

Beni tek düşündüren, buradaki kartın super olmasına rağmen diğer 4080 fiyatlarında olması. Kart için ne diyorsunuz?

Alternatif olarak şu ürün hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyim?

https://www.incehesap.com/space-4080-oyuncu-bilgisayari-fiyati-41840

İşlemciyi i9-14900'e yükseltebilirim bütçeyi zorlayarak. Ancak birçok karşılaştırma videosunda gördüğüme göre 7800x3D, i9 14900K'den daha iyi bir FPS veriyor. Ayrıca güç tüketimi de oldukça daha az Ryzen'in. Ryzen'e alternatif olarak bu sistem için yorumlarınız nedir? Bu sistemin artısı 4080'in super olması.

7800x3D+4080 mi? i9 14900K+ 4080 Super mi?

Hazır sistem ve toplama olarak her türlü tavsiyeye açığım, ikinci el düşünmüyorum.
Hocam attığınız 2 sistemde güzel değil ben size 2 adet öneride bulunayım hangisi size mantıklı gelirse
Şu sistemi resimdeki gibi özelleştirip ayrı bir kasa satın alabilirsiniz bu kasayı da satabilirsiniz ya da kafanıza göre... (kasa önerisi de yapabilirim) h500 üst tarafa 360mm radyatör desteklemiyor.

2. olarak bu sistemi (özelleştirilmiş) alıp linkteki fanlardan 2 tane alırsanız (3x2) sıvı soğutmayla beraber 9 tane fan olur görüntü olarakta baya güzel olur kasa temperli çünkü, ya da direkt kasa için gt501vc modelini seçer fanı da 3 tane alırsınız.Sistemle birlikte gelen fanlar tatmin edici değil ondan ayrı fan öneriyorum.
Fan:
Wifi adaptör önerilerim ayrı almak daha mantıklı:

Bunları dışında işlemci üst düzey bir şey olsun istiyorsanız 7950x3d seçebilirsiniz fakat oyun anlamında en iyisi 7800x3d.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-11 133328.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-11 133328.png
    91,9 KB · Görüntüleme: 36

Yeni konular

Geri
Yukarı