7800x3D ve RTX4070 Ti sistem uyumlu mu?

Bütçe yetiyor ise daha sağlıklı olması açısından 750W daha iyi olur. Gerekli mi? Hayır ama daha iyi olduğu kesin. Bütçe var ise kaliteli olanı almasında bir problem olduğunu sanmıyorum. 70k bütçem olsa 50K'lık olanı almazdım. Kötü değil ama daha iyisi varken neden olmasın mantığı.

Sorun PSU yetmemesi veya yetmesi de değil. Benim attığım sisteme 750W ile beraber 7800x3D koyduğun zaman fiyat yine daha uyguna geliyor zaten.

Toplam fiyat: 62.112 TL
Eğer bütçeyi 67K'ya tamamlayacaksak ek önerim:
Toplam fiyat: 65.652 TL
@SadeceYiğit Hocam sizin attığınız sistemin ucuz olmasının sebebi basit. PSU Bronze, SSD F/P kötü, Ram bu bütçede 16 GB 5200 MHz.
@NYTMARE Hocam attığın linkte Ram'ların MHz değerleri imkan var iken düşük seçilmiş gibi, PSU yine Bronz, B620M-E olsa tamam ama B650M-A seçmişsiniz. Bu bütçede daha iyisi yapılabilir.

Attığım sistem parçalarının hepsi GamingGenTR'den. Diğer siteler araştırılarak belki daha ucuzu bulunabilir.

Toplam fiyat: 62.112 TL.
Eğer bütçeyi 67K'ya tamamlayacaksak ek önerim:
Toplam fiyat: 65.652 TL.
@SadeceYiğit hocam sizin attığınız sistemin ucuz olmasının sebebi basit. PSU Bronze, SSD F/P kötü, RAM bu bütçede 16 GB 5200 MHz.
@NYTMARE hocam attığın linkte RAM'ların MHz değerleri imkan var iken düşük seçilmiş gibi, PSU yine bronz, B620M-E olsa tamam ama B650M-A seçmişsiniz. Bu bütçede daha iyisi yapılabilir.

Attığım sistem parçalarının hepsi gaminggentr'den. Diğer siteler araştırılarak belki daha ucuzu bulunabilir.

Attığım sistem carnage 4070 Ti superdi zaten. Özelleştirebileceğini de söyledim. Sadece ekstradan ne alması gerektiğini söylemedim.

@Wanheda95 Hocam R5 7500F, R5 7600 ve R5 7600x için sıvı soğutma almanıza gerek yok, paranız cebinizde kalsın. Mesh kasanın hava akımı hayli hayli yeter kule tipi ile. Ve gördüğüm kadarıyla R7 7800x3D R5 7500F'e göre fazla güçlü bir işlemci ancak R5 7500F'te işinizi görecekir. Güçlü işlemci fanteziniz var ise 7800x3D alabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Attığım sistem carnage 4070 Ti superdi zaten. Özelleştirebileceğini de söyledim. Sadece ekstradan ne alması gerektiğini söylemedim.
Ama söylememiz gerekiyor. Direkt attığınız kasayı alsa saflık etmiş olurdu, boşuna özelleştirerek alması gereken parçalarıda önermiyoruz. :)

7500F 65W 7800x3D 105W güç kullanıyor o yüzden neredeyse aynı olmuyor dostum.
Bu doğru değil. 3D işlemciler oyun performansında diğer işlemcilerden daha az güç tüketiyor. Örneğin, 5800x3D var bende ve 45-50W çekiyor oyun içinde. Ama tabii stok fan önermiyorum ben bu işlemcilere. Zaten yanında stok fan da gelmiyor.

Bu sisteme 67k verilmez.

@SadeceYiğit @xDraco hocam güzel bir sistem önerisinde bulunur musunuz arkadaşın attığı sisteme göre?

Bütçeniz nedir?
75 k ya kadar çıkabilirim

Konu sahibinin bütçesini biliyor musun? Baktım ama göremedim, bütçeye göre öneri yapabilirim.
@SadeceYiğit 75 k ya kadar çıkabilirim.

Konu sahibinin bütçesini biliyor musun? Baktım ama göremedim, bütçeye göre öneri yapabilirim.
@SadeceYiğit 75 k ya kadar çıkabilirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı