7870K Sisteme Rust için DDR3 16GB RAM Alma

GemiciTR

Hectopat
Daha fazla  
Ben geçen yıl burada paylaşılan 1500 TL'lik 7870k'lı APU sistemi toplamıştım, sonradan AMD r7 370 2GB aldım. Rust oynuyorum mesela 60 FPS ama kasma, donma oluyor. Bayağı araştırdım felan işlemcim de darboğaz yapmıyor sanırım RAM'ler yetmiyor diye düşündüm. Anakartım DDR3 destekliyor 2400 MHz RAM'ler var 2x4, bunları satıp 16GB(2x8) alsam sorun düzelir değil mi? Birde yeni anakart alıp DDR4 RAM almayla DDR3 devam etmenin arasında çok fark olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminin bu oyun bazında ram ile alakalı bir sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum. Donanım bilgim pek uçlarda olmasa da kendi kıyaslamam dan yola çıkarak sana cevapı vereyim istedim.
intel i5 4670
MSİ Z97 Gaming 3
AMD R7 370 2GB
Kingston Fury 120 GB SSD + WD 500 GB HDD 7200
Xıgmatek Tauro 80 Plus 500W
Hyperx 1600 Mhz 8 GB
sistemim ile herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum kardeşim belki yazılım kaynaklı bir sıkıntıdır.
Saygılar..

Mevcut işlemcini ddr4 anakart ve ram ile kullanamazsın. Ddr4 sistem için hepsini bir kenara bırakıp sıfırdan toplaman lazım. Ddr4 sistemler şuan için sadece intel tarafında mevcut. Msi afterburner kurup bilgisayarın kullanım değerlerini bizimle paylaşın. Kendinizde sıcaklıklar ve kullanım değerlerini gözlemleyin. Çözüm bulmaya çalışalım.

Sisteminin bu oyun bazında ram ile alakalı bir sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum. Donanım bilgim pek uçlarda olmasa da kendi kıyaslamam dan yola çıkarak sana cevapı vereyim istedim.
intel i5 4670
MSİ Z97 Gaming 3
AMD R7 370 2GB
Kingston Fury 120 GB SSD + WD 500 GB HDD 7200
Xıgmatek Tauro 80 Plus 500W
Hyperx 1600 Mhz 8 GB
sistemim ile herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum kardeşim belki yazılım kaynaklı bir sıkıntıdır.
Saygılar..
i5 4670 ile A10-7870K bir mi ya?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı