79 Mbps internet en fazla 1 Mbps hızında indirme yapıyor

Dr. Uğur

Hectopat
79 Mbps download hızım var ama İnternet'ten dosya indirmeye çalışıyorum, 1 Mbps üstüne çıkmıyor. Daha önce 4-6 Mbps indirme oluyordu. Uzun bir süre indirme yapmamıştım, sonuç bu. Neden kaynaklanıyor olabilir?

Dosya Ekleri

• A3C69B3F-0774-4846-A51D-79ECD9C10EDF.jpeg
    A3C69B3F-0774-4846-A51D-79ECD9C10EDF.jpeg
    28,9 KB · Görüntüleme: 106
  • 2CC307EC-7B53-4575-9252-F6992892636E.jpeg
    2CC307EC-7B53-4575-9252-F6992892636E.jpeg
    1,6 MB · Görüntüleme: 100
Mbps ve MBps arasındaki farkla başlayalım. Mbps, megabit per second oluyor. MBps veya MB/s ise megabyte per second oluyor. İkisi de farklı birimler. 8 megabit 1 megabyte'a eşit. Yani senin 79 Mbps hız ile 9-10 MB/s indirme yapman gerekiyor.

Alttaki linkten hız testi yapabilir misin? Başka programla indirme yapmayı da dener misin?

79 Mbps download hızım var ama İnternet'ten dosya indirmeye çalışıyorum, 1 Mbps üstüne çıkmıyor. Daha önce 4-6 Mbps indirme oluyordu. Uzun bir süre indirme yapmamıştım, sonuç bu. Neden kaynaklanıyor olabilir?

İndirme yaptığın sunucudan kaynaklı.
Mediafire mı kaldı hocam.

Karşı server'ın upload hızıda çok önemli burada. Temel bi sıkıntı olmayabilir, resmi sunuculardan indirme yap. Ve en son İDM'de belki hız sınırlayıcıda ayarlamış olabilirsin ayarlarada bi bakıver.

Mbps ve MBps arasındaki farkla başlayalım. Mbps, megabit per second oluyor. MBps veya MB/s ise megabyte per second oluyor. İkisi de farklı birimler. 8 megabit 1 megabyte'a eşit. Yani senin 79 Mbps hız ile 9-10 MB/s indirme yapman gerekiyor.

Alttaki linkten hız testi yapabilir misin? Başka programla indirme yapmayı da dener misin?
İndirdiğin siteden kaynaklı olabilir. Başka sitelerde test et sonuç aynıysa ISS'ne başvur.
İndirme yaptığın sunucudan kaynaklı.
Mediafire mı kaldı hocam.
Karşı server'ın upload hızıda çok önemli burada. Temel bi sıkıntı olmayabilir, resmi sunuculardan indirme yap. Ve en son İDM'de belki hız sınırlayıcıda ayarlamış olabilirsin ayarlarada bi bakıver.
Steam üzerinden indirme yaptığım da 10 Mbps indirme yapıyor. Sanırım indirdiğim yerle alakalı, teşekkür ederim dostlar.

Başka bir indirmede aynı sorun var mı peki?

Mediafire zaten genelde daha hızlı indirme yapmıyor. Sorun internette değil sitede.

Bu arada 1MB/S = 8Mbps haberiniz olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı