7900x3D APU işlemci mi?

kavra2

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Elektrik - Elektronik
Arkadaşlar merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi 7900x3D bir APU işlemci midir? Performansı hangi ekran kartına eşittir?

Mevcuttaki ekran kartımın garantisinin bitmesine 1 ay kaldı, son kez termalleri değişip bakımu yapılsın diye servise vereceğim. Bu süreçte elimdeki işlemci ile GPU gerektiren işlerde ne yapabilirim onu merak ettim. İnternette APU olduğu yazıyor ama performansı hakkında bilgi bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
@kavra2 evet APU işlemci. Dâhili ekran kartı var ama önermiyorum. 7800x3D ile aynı dahili karta sahip. 1080P'de bile oyun kaldırmıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@kavra2 evet APU işlemci. Dâhili ekran kartı var ama önermiyorum. 7800x3D ile aynı dahili karta sahip. 1080P'de bile oyun kaldırmıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Oyun oynatmaz ama sistem açılır diyorsun yani 😁 İlk çıkan APU işlemciler 1050ti performansı veriyordu o yüzden sordum.

Elimde 3090 var ama muhtemel 7-10 güne yakın serviste kalacaktır diye düşünüyorum,beni idare etsin kâfi videodaki yeni nesil oyunları oynamayacağım😅

@kavra2 aslında bunlara tam APU denmez. G ile bitenler aslında APU olarak alınıyor. Bunlar için gereksiz. İçlerinde grafik birimi var işte olay bu. G serilerinde APU olarak kullanılsın diye daha güçlü grafik birimi kullanılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı