7900XT vs 7 bin TL daha verip 4070 Ti

Bütçe
max 35.000

okanogan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.
Oyun için bir bilgisayar topluyorum. MSI B650-S Wi-Fi anakartım var ve işlemci olarak da AMD'nin Ryzen 7700-7700X işlemcilerinden birini almayı düşünüyorum. Beni uzun bir süre götürecek, yeni çıkacak GTA 6 gibi oyunlarda yüksek çözünürlükte akıcı bir şekilde oynatacak, 5-6 sene arkama baktırmayacak bir ekran kartı arayışındayım.
Radeon 7900 XT fiyatına göre uygun gibi geliyor. Şu an aynı fiyat skalasındaki 4070 Ti'ın bayağı önünde gibi. Testlerde başa baş oldukları 4070 Ti super ile aralarında da yaklaşık 7K kadar bir fiyat farkı var.
Ekran kartında saf kas gücünün her şey olmadığını biliyorum ama aradaki fiyat farkına değer mi diye de düşünüyorum. Uzun vaadede hangisini tercih etmeliyim?

Merhaba.
Oyun için bir bilgisayar topluyorum. MSI B650-S Wi-Fi anakartım var ve işlemci olarak da AMD'nin Ryzen 7700-7700X işlemcilerinden birini almayı düşünüyorum. Beni uzun bir süre götürecek, yeni çıkacak GTA 6 gibi oyunlarda yüksek çözünürlükte akıcı bir şekilde oynatacak, 5-6 sene arkama baktırmayacak bir ekran kartı arayışındayım.
Radeon 7900 XT fiyatına göre uygun gibi geliyor. Şu an aynı fiyat skalasındaki 4070 Ti'ın bayağı önünde gibi. Testlerde başa baş oldukları 4070 Ti super ile aralarında da yaklaşık 7K kadar bir fiyat farkı var.
Ekran kartında saf kas gücünün her şey olmadığını biliyorum ama aradaki fiyat farkına değer mi diye de düşünüyorum. Uzun vaadede hangisini tercih etmeliyim?
7900xt

Yazdığım birçok forumda da aynı cümleyi 4070 Ti super için kurdular :) büyük çoğunluk DLSS3 ve yazılım desteği sebebiyle NVIDIA'yı rakipsiz görüyor. Ben de en F/P kart hangisiyse, beni en uzun hangisi götürecekse ona bakıyorum açıkçası.

7K daha fazla verip 4070 Ti super almak mantıksız. AMD kanadında FSR 3 var. 4K veya 2K'da oynayacağınız için DLSS 3 ve FSR 3 arasında pek bir görüntü farkı olmaz. 7900XT kesinlikle çok daha iyi. Sizi uzun götürecek kart 7900XT'dir. NVIDIA 5070 kartını çıkarınca 4070'e ne olur, görürsünüz hocam.

Orada DLSS varsa AMD tarafındada FSR 3 var hatta yanına bir de XeSS var. Bu fake FPS yükseltme uygulamaları arasındaki farkı burnunu monitöre dayasan bile anlaman çok zor.

Her neyse çok uzattım 7900XT varken Ti veya Ti super denen NVIDIA kazıklarına para verilmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı