7970 mi almalıyım yoksa 7950 iyi midir?

mkeshnoda

Kilopat
Ekran kartını satarsam elimde 500 - 550 civarı bir miktar para olacak. Amcalarımda Çin ve Hollandaya gidecekler. Hollandada fiyatlar Zoekresultaten | Tweakers.net Pricewatch Prijzen bu civarlarda. Almışken 384 bitlik bir kart almak istiyorum. Sizce ne yapmalıyım kendimi iyice zorlayıp 7970 mi almalıyım? Yoksa 7950 iyi midir? Ya da bunlar gereksiz, 7870 OC alsan yeterlidir diyenler var mı? Pişman olmayacağım bir alışveriş yapmak istiyorum, lütfen yardım edin. Ve eğer getittirirsem burada hangi markalar garanti kapsamında olur?

Bu kart ile takas teklifi geldi, 1 yıl kullanılmış ?

https://www.vatanbilgisayar.com/msi...11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=52366

Alabiliyorsan GTX 660 Ti ya da HD 7950 almanı öneririm. Eğer alamıyorsan kasmadan HD 7870 OC'de ciddi anlamda performans farkını hissettirir ve tatminkar performans sunar merakın olmasın.

Benim arkadaşımın İnternet Cafesindeki PC'lerde 9800 GT ekran kartları ve i3 işlemcileri mevcut. Ve bu gün gittim, uzun süredir gitmiyordum, Crysis 2'yi full ayarlarda 45 FPS oynattı. Modern Warfare 3'ü yine 50 FPS'de oynatdı. Ben belki video çekip atarım.

Yani o bile oynatıyorsa 7870 tabiki oynatır. HD 7870 almanı öneririm... Her oyunda işini görecek bir kart.

Youtube kanalında clayman90 (rechyyy)'ı bilen vardır umarım. Adam tam bir psikopat. Hiçbir oyunda rakip tanımıyor. Sürekli FirstPersonShooter oyunlarını tercih ediyor ve 64 kişilik dev multiplayer oyunları oynuyor. Videolardan anlaşıldığı üzere inanılmaz yetenekli. Zaten turnuvalara katılıyor. Clayman90 Sapphire HD 7870 GHz OC kullanıyor. 120Hz bir monitöre sahip ve her oyunu ultra ayarlarda açıyor kesintisiz ve sıkıntısız. Bundan dolayı kafanda 3 seçenek olsun. 660Ti-7870 OC-7950. Bu kartlardan herhangi birisini gönül rahatlığı ile alabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yurt dışından HD 7850 getirtmenin pek bi anlamı olmaz. Getirteceksin daha güçlü bir kart getirtsin ki fiyat farkı cebine, performansla doğru oranda yansısın. ^^ Ama kessinlikle GTX 660 Ti'ye bir bak derim. Senin durumun için en mantıklısı olabilir. Yani kısaca öncelik sıranı söyleyeyim. Paran yetiyorsa tabii ki HD7970> GTX 670> HD7950 > GTX 660 Ti> HD7870 Ghz Edition OC.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı