7ZIP ikon değiştirme

534715

Centipat
Merhaba, 7ZIP'de sıkıştırılmış dosyalar benim sistemimde bu şekilde görünüyor:

1649146907108.png

Fakat klasik 7ZIP iconu bu şekilde:

1649146919629.png

Daha önce bunu değiştirdiğimi hatırlıyorum ama şu anda icon değiştirme ayarlarında klasik haline döndürmek için bir seçenek görünmüyor.
Bilen varsa lütfen yardımcı olsun, teşekkürler.

Dosyaya sağ tıkla ve Özellikleri seçerek birlikte aç kısmına gel. Buradaki uygulamalar listesinden 7ZIP'i bul. Eğer listede 7ZIP yoksa “başka bir uygulama seç” e bas ve oradan 7ZIP'in kurulu olduğu yere gelerek 7zFM.exe'yi seç.

Eğer hala olmaz ise Ayarlar -> Uygulamalar -> Varsayılan uygulamalara git ve orda altta dosya tipine göre uygulama seçme seçeneği var. Oradan ".7z" ile biten dosyalar için 7ZIP olarak ayarla.

Dosyaya sağ tıkla ve özellikleri seçerek birlikte aç kısmına gel. Buradaki uygulamalar listesinden 7ZIP'i bul. Eğer listede 7ZIP yoksa “başka bir uygulama seç” e bas ve oradan 7ZIP'in kurulu olduğu yere gelerek 7zFM.exe'yi seç.

Eğer hala olmaz ise ayarlar -> uygulamalar -> varsayılan uygulamalara git ve orada altta dosya tipine göre uygulama seçme seçeneği var. Oradan ".7Z" ile biten dosyalar için 7ZIP olarak ayarla.

Maalesef işe yaramadı. Icon hala aynı görünüyor ama sizin dediğiniz tarzda bir şey yaptığımı hatırlıyorum.

Dediğiniz gibi fakat sadece 7zipFM.exe ayarlar kısmında 7-Zip ile açılacak dosya türlerini kaldırmanız gerekiyormuş. Çözüldü teşekkürler

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    16,6 KB · Görüntüleme: 52

Geri
Yukarı