8.000₺ sistem toplama

Bütçe
8.000₺

berkoax

Centipat
Daha fazla  
Bu sistemi daha sonra yükselteceğim, şu an bütçem maksimum 8.000 ve Witcher 3, Bannerlord gibi oyunları akıcı oynayabilmek istiyorum, yani ileriye dönük olmasa da olur çünkü her türlü yükselteceğim, 8000'i geçmeyecek bir sistem kurmam gerekiyor, daha önce hiç bilgisayar toplama yapmadım pek anlamıyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Bütçeyi aşıyor fakat, Gaming gecesi vb. indirimler takip edersen 8000TL'ye alırsın.

Bütçeyi aşıyor fakat, Gaming gecesi vb. indirimler takip edersen 8000TL'ye alırsın.

2 8'lik alırsam direk 16 GB'ye çıkar mı RAM.
Bir de güç kaynağı ve ekranı ayrıca almam gerek sanırım, bir de soğutma sistemi için, bunlar için önerin var mı?
Daha önce masaüstü kullanmadığım için zaten elimde hiçbir şey yok şu an.
Laptopa taktığım mouse harici klavye filan masaüstünde çalışır mı?
Kusura bakma çok soru soruyorum ama dediğim gibi hiç anlamıyorum şu ana kadar, Full laptopta hazır takılmıştım yeni yeni öğreniyorum bu parçaları.

Peki bu sisteme uygun güç kaynağı ve monitor ne alabilirim?

Son düzenleme:
2 8'lik alırsam direk 16 GB'ye çıkar mı RAM.
Bir de güç kaynağı ve ekranı ayrıca almam gerek sanırım, bir de soğutma sistemi için, bunlar için önerin var mı?
Daha önce masaüstü kullanmadığım için zaten elimde hiçbir şey yok şu an.
Laptopa taktığım mouse harici klavye filan masaüstünde çalışır mı?
Kusura bakma çok soru soruyorum ama dediğim gibi hiç anlamıyorum şu ana kadar, Full laptopta hazır takılmıştım yeni yeni öğreniyorum bu parçaları.

Peki bu sisteme uygun güç kaynağı ve monitor ne alabilirim?

Kasanın içinde güç kaynağı var dostum, 8 GB RAM ekledim ilerleyen zamanlarda paranı biriktirip 16 GB yapabilirsin aynı modelden bir tane daha alıp. Soğutmaya gerek yok işlemcinin içinde soğutması gelecek ve yeterli, harici klavye ve mouse olacaktır, USB ile takacaksın. Bütçen en çok ne olur daha güzel bir sistem toplayalım.
@messinicocugu bu dostuma sen de yardım edebilir misin, anlamıyormuş güzel bir şey aldıralım.

Performax'ın PSU'ları çok iyi değil bu ikisi alınsa daha iyi olur:

Bu bütçede hazır sistem var mı elden toplamak mi daha mantıklı olur acaba.

Kasanın içinde güç kaynağı var dostum, 8 GB RAM ekledim ilerleyen zamanlarda paranı biriktirip 16 GB yapabilirsin aynı modelden bir tane daha alıp. Soğutmaya gerek yok işlemcinin içinde soğutması gelecek ve yeterli, harici klavye ve mouse olacaktır, USB ile takacaksın. Bütçen en çok ne olur daha güzel bir sistem toplayalım.
@messinicocugu bu dostuma sen de yardım edebilir misin, anlamıyormuş güzel bir şey aldıralım.

1 sene kadar sonraya falan tahminim 15 20 bine kadar bir bütçem olacak, yani şu an bunu 1 sene için ihtiyacımı karşılaması için alacağım, o yüzden yani yükseltebiliceğim bir sistem olmasını istiyorum, ama bu dediğim bütçe yakın zamanda olmucağı için şu an en başta yazdığım gibi ihtiyaçlarımı karşılayabilen bir sisteme ihtiyacım var.

Üsttekilerin yine kasa dışında hepsini alacağım değil mi, dediklerini ek olarak alırsam yani.

1 sene kadar sonraya falan tahminim 15 20 bine kadar bir bütçem olacak, yani şu an bunu 1 sene için ihtiyacımı karşılaması için alacağım, o yüzden yani yükseltebiliceğim bir sistem olmasını istiyorum, ama bu dediğim bütçe yakın zamanda olmucağı için şu an en başta yazdığım gibi ihtiyaçlarımı karşılayabilen bir sisteme ihtiyacım var.

Üsttekilerin yine kasa dışında hepsini alacağım değil mi, dediklerini ek olarak alırsam yani.

Evet hocam kasa ve PSU olarak dediklerim alın geri kalanı sütteki gibi alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı