8.000 TL 1080p 144 Hz Oyunculuk İçin Sistem Toplama

Evet dediğiniz gibi.
Oncellikle tum modeller ayni chip i kullaniyor farklari sogutuculari benim tavsiyem oyun icin aldiginiz icin minimum cift fanli olan bir model, cift fanlilardan istediginizi alabilirsiniz hepsi asagi yukari ayni fps degeri sicaklik degerlerini verecektir.

ayni chipli karta sirf 3 5 derece daha serin calissin diye 1000tl fark vermek bence mantiksiz.

Seçeceğin Rtx modelin yabancı sitelerde incelemelerine bak derim. Gigabyte'ın 3 fanlı Rtx 2070 kartı gözüme kestirmiştim. İncelemesinde baktım boşta 57 derece, yük altında makul (68 derece) olduğunu görünce sildim listemden kartı masaüstünde oyun oynamıyorken yanıyor resmen.
Rtx kartlar iyi güzel de sıkıntılısı da çok.

Seçeceğin Rtx modelin yabancı sitelerde incelemeleriine bak derim. Gigabyte'ın 3 fanlı Rtx 2070 kartı gözüme kestirmiştim. İncelemesinde baktım boşta 57 derece, yük altında makul (68 derece) olduğunu görünce sildim listemden kartı masaüstünde oyun oynamıyorken yanıyor resmen.
Rtx kartlar iyi güzel de sıkıntılısı da çok.
Bende rtx 2060 gigabyte oc karti var bosta 30 derecede calisiyor, ekran kartlarinin serin calismasinda en onemli etken kasa icinde hava akisidir.

Bu arada diger bir tavsiyemse hddye bosa para vermemeniz olacak, 512gb (2000mb/sn okuma/yazma hizi) bir m2 nvme ssdyi 450tl ye aliexpresten alip kullanmaniz sisteminiz icin cok saglikli olur.

Bu SSD konusunda çok kararsız kaldım. 970 Evo ile 860 Evo arasında çok uçuk bir performans farkı var mı yoksa hissedilmeyecek kadar mı? Açıkcası ben oyun amaçlı bilgisayarımda sadece windows hızlı olması adıyla kullanıcam başka hiç bir şey olmazsa ne kadar süre sorunsuz götürür?

Bu SSD konusunda çok kararsız kaldım. 970 Evo ile 860 Evo arasında çok uçuk bir performans farkı var mı yoksa hissedilmeyecek kadar mı? Açıkcası ben oyun amaçlı bilgisayarımda sadece windows hızlı olması adıyla kullanıcam başka hiç bir şey olmazsa ne kadar süre sorunsuz götürür?
Fps olarak hic fark olmaz fakat ssd performansi olarak bakarsak cok cok ucuk bir fark var :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı