8.000 TL Bütçeli Sisteme Ekran Kartı Önerisi

Bende benzer bütçede bir PC toplamaya çalışıyorum. Günden güne fikrim değişiyor. Sapphire RX 5700 XT Nitro almaya karar veriyorum bir problem bir yorum okuyorum kafam RTX'e kayıyor fakat fiyatlarda ortada. Zor iş.
RX 5700 XT'den yana tereddütleriniz olmasın. AMD bu sezon iyi işler çıkardı ve çıkarmaya da devam edecek. Geleceği parlak bir kart olmakla birlikte yazılımsal olarak oluşabilecek her türlü sorunu çözeceklerine inanıyorum. Ayrıca gelecekteki güncellemelerle performans konusunda hatrı sayılır iyileştirmeler yapacaklarını da düşünüyorum. Ancak ve ancak, Sapphire markasından uzak durmanız sağlığınız açısından iyi olacaktır. Zira bu marka insanı sinir stres sahibi yaparak ömürden ömür çalıyor.

RX 5700 XT'den yana tereddütleriniz olmasın. AMD bu sezon iyi işler çıkardı ve çıkarmaya da devam edecek. Geleceği parlak bir kart olmakla birlikte yazılımsal olarak oluşabilecek her türlü sorunu çözeceklerine inanıyorum. Ayrıca gelecekteki güncellemelerle performans konusunda hatrı sayılır iyileştirmeler yapacaklarını da düşünüyorum. Ancak ve ancak, Sapphire markasından uzak durmanız sağlığınız açısından iyi olacaktır. Zira bu marka insanı sinir stres sahibi yaparak ömürden ömür çalıyor.
Yapılan testlerde de bu kartta Sapphire öne çıkıyor. En iyi soğutan nitro deniyor, pulse modeli de iyi deniyor.

Recep Baltaş benden 10 kat bilgili ve deneyimlidir. Kendilerini çok severim ve yalan söyleyeceğini düşünmüyorum. Saygı duyuyorum. Ben tüm sorunlarına ve konulara rağmen 6 ay boyunca herkese önerdiğim Nitro+RX570'i kendim de aldım ve yaklaşık 6 aydır kullanmaktayım. İnanın yani buna yemin mi etmem gerek bilmiyorum tek bir sorun bile yaşamadım. Sadece çözemediğim bir yeni şey var; Ekran kartı ile web tarayıcıda video oynatmak :) Ne yaptıysam RX570'i kullandıramıyorum Chrome veya Opera veya başka herhangi bir tarayıcıya. Bir şeyi kaçırıyorum ama az kaldı çözeceğim :)

NOT: Neden böyle bir şey arıyorsun diyebilirsiniz. 4GHz X3440 bile 4K 60FPS video oynatabiliyor evet ama 60FPS olmadığını rahatlıkla hissedebiliyorum. Donanım hızlandırmadan ekran kartını kullandırırsanız tarayıcıya, 8K 60FPS bile oynatabilir çünkü çözücüsü çok daha güçlü. İşte hiçbir şekilde işlemci değil ekran kartına yükü veremedim Youtube'dan 4k 60FPS video izlerken işlemcim %80-90 lara çıkıyor ve smooth akış sağlayamıyor. Sadece meraktan RX570'im ile 8K 60FPS oynatmak istiyorum :)
Böyle küçük şeyler işte, yani girip undervolt yapmak ya da şu ayarı kapatıp bunu açmak. İnsanları AMD 'den soğutan en büyük şeyler bunlar.Nvidia ya da intel tamamen daha basit.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı