8.000 TL ekran kartı önerisi

Bütçe
8000
3060 da 64 GB VRAM olsa 3090'dan iyidir der misin?

VRAM yüzünden seçtiğimi nereden çıkardınız? MHz değeri yüksek olunca çok mu iyi oluyor? Baktığım nokta ektedir. VRAM bir şey ifade etmiyor. Gücü VRAM vermiyor sonuçta.

Dosya Ekleri

• IMG_20220606_210823.jpg
    IMG_20220606_210823.jpg
    37 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20220606_210845.jpg
    IMG_20220606_210845.jpg
    95,8 KB · Görüntüleme: 16
VRAM yüzünden seçtiğimi nereden çıkardınız? MHz değeri yüksek olunca çok mu iyi oluyor? Baktığım nokta ektedir. VRAM bir şey ifade etmiyor. Gücü VRAM vermiyor sonuçta.
Arada az fark var ve farklı yerlerde birbirlerini geçen veya geçilen karta şu iyidir demek sevdiğini tutmak gibi olur.

Arada az fark var ve farklı yerlerde birbirlerini geçen veya geçilen karta şu iyidir demek sevdiğini tutmak gibi olur.

Ben CUDA çekirdeği DLSS teknolojisi yüzünden NVIDIA diyorum. Nvidiaboyu değilim ama bariz farkı sizde biliyorsunuz FSR nere DLSS nere ışın izleme kısmı da keza öyle render gibi işlerde NVIDIA gerekiyor F/P ve oyun tarafı için ikisi de tercih edilir yoksa ben gidip 3090a 40 vermek yerine 6900XT'ye 20 vermeye razıyım sonuçta aynı değerlere yakın değer alacağım. Kendi çapımda güç gerektiren işlemler yaptığım için NVIDIA yoksa AMD'de güzel bir tercih olur oyunlar için daha geçen gün yakın bir abime 4500 TL bütçesine 6500XT önerdim. Benim için önceliğim neyse onu seçerim kalite FPS'den önce geliyor benim için.

Ben CUDA çekirdeği DLSS teknolojisi yüzünden NVIDIA diyorum. Nvidiaboyu değilim ama bariz farkı sizde biliyorsunuz FSR nere DLSS nere ışın izleme kısmı da keza öyle render gibi işlerde NVIDIA gerekiyor F/P ve oyun tarafı için ikisi de tercih edilir yoksa ben gidip 3090a 40 vermek yerine 6900XT'ye 20 vermeye razıyım sonuçta aynı değerlere yakın değer alacağım. Kendi çapımda güç gerektiren işlemler yaptığım için NVIDIA yoksa AMD'de güzel bir tercih olur oyunlar için daha geçen gün yakın bir abime 4500 TL bütçesine 6500XT önerdim. Benim için önceliğim neyse onu seçerim kalite FPS'den önce geliyor benim için.
Fikrine saygı duyuyorum. Benim içinde FPS önemli. Birde RSR var biliyorsundur çok iyi FPS arttırıyor ve oyun seçici bir özellik değil.

Fikrine saygı duyuyorum. Benim içinde FPS önemli. Bir de RSR var biliyorsundur çok iyi FPS arttırıyor ve oyun seçici bir özellik değil.

FSR güncellenirse güzel şeyler olacak FPS adına amdcilerin gözü onda NVIDIA zaten yürüyor daha da gelişiyor. İşlemci tarafını AMD domine ediyor zaten economymiz düzgün olsa bizde mutlu olurduk ama nerede. FPS oyuncusu isen FPS önemlidir. Günde 3 saat CS 5 saat Valorant 4 saat PUBG 2 saat Apex oynamayan adamın FPS'le ne işi olur adam girmiş God of War da tanrı kesmek istiyor açmış Minecraft'ta tarım yapıyor Cities'de şehir planlaması yapıyor ki yine çoğu şey şu anki durumdan iyi Cities'de öyle yani sende haklısın bende senin fikrine saygı duyuyorum. Herkesin ilgilendiği alan farklıdır bütçen yoktur FPS istersin AMD alırsın keyfine bakarsın bütçen vardır profesyonel arenada çalışıyorsundur NVIDIA alırsın belki fanboyluk peşindesindir Intel NVIDIA'ya da AMD AMD sistem toplarsın kişisel tercih ama küfür etmek yerine saygı duyulmalı saygılarımla...

RTX 3060 al. 6600XT de var ama farkı çok açık değil. AMD yazılım işini hala tam olarak tutturamadı. Ben o fiyata 3060 alıp geçerdim. Tak çalıştır arkana bakma. Hem yazılım özellikleri de daha iyi.

6600XT alabilirsin. 2060'dan çok daha iyi bir seçim olacaktır.

8 bin liraya 6600XT alması mümkün değildir 6600XT vatan gibi mağazalarda 10.900 TL.
RTX 3060 al. 6600XT de var ama farkı çok açık değil. AMD yazılım işini hala tam olarak tutturamadı. Ben o fiyata 3060 alıp geçerdim. Tak çalıştır arkana bakma. Hem yazılım özellikleri de daha iyi.

İnsanları yanlış yönlendiriyorsun bence dostum 3060 ile 6600XT'nin arasında gayet güzel FPS farkı var performans olarak iyi bende kullanıyorum 3 ay oldu henüz sorun yaşamadım yazılım uyuşmazlığı WattMan vs sorun olmadı.

8 bin liraya 6600XT alması mümkün değildir 6600XT vatan gibi mağazalarda 10.900 TL.

İnsanları yanlış yönlendiriyorsun bence dostum 3060 ile 6600XT'nin arasında gayet güzel FPS farkı var performans olarak iyi bende kullanıyorum 3 ay oldu henüz sorun yaşamadım yazılım uyuşmazlığı WattMan vs sorun olmadı.
hocam 3060 alan adam bence neden 6600 XT almadım demez.

Yeni konular

Geri
Yukarı