8.000 TL elektrogitar önerisi

494528

Decapat
Sanırım sene başından beri elektrogitar arıyorum öncesinde de konu açtım ama pek almak için adım atmamıştım şu an kesin olarak alacağım sadece hangi model kararsız kaldım. 3 model var ama başka model önerisi de alabilirim aklımdakiler şunlar;
Üçüncüyü mağazada denedim güzeldi ama fiyat olarak diğerlerinden yüksek gitarların özellikleri hakkında bilgi sahibi değilim. Daha önce hiç gitar kullanmadım.
Bütçem 8000 ama çok fark yaratacak bir gitar öneriniz olursa 10kya çıkabilirim. Almışken de uzun süreli kullanmayı düşünüyorum en azından 3-4 yıl götürsün sadece başlangıç için olmasın.

@Single_factor
@Dontaçhi
Gitar tavsiyelerinde daha önce görmüştüm hocam sizlerin de fikirlerini almak isterim.

Gövde kavak. Kavak ağacı yumuşaktır. Gövde iyi lamine edilmemişse yamulma ve bükülmelere sebep olurlar. Sapın birleştiği yerde sorun yaşarsınız.

Ben de bir Jackson Dinky Made in Japon var.
Maun gövde daha tutarlı ve parlaktır. Clean performansı Ihlamur ağacından daha iyidir.

Yine kavak ve başka ne ile lamine edildiği belli olmayan bir gövde ağacı. Ibanez Endonezya üretimlerindeki işçilik çok kötü

Bu üçlü arasında elbette Dinky tavsiye ederim ama fiyat da kalitesi ile orantılı.
Eğer bütçe sebebiyle ilk iki gitar arasında kaldıysanız Ibanez tercih edin çünkü başka ağaç ile lamine edilen kavak daha sağlamdır ve o şekilde kullanılması tavsiye edilir.

Gövde kavak. Kavak ağacı yumuşaktır. Gövde iyi lamine edilmemişse yamulma ve bükülmelere sebep olurlar. Sapın birleştiği yerde sorun yaşarsınız.

Ben de bir jackson dinky made in Japon var.
Maun gövde daha tutarlı ve parlaktır. Clean performansı ıhlamur ağacından daha iyidir.

Yine kavak ve başka ne ile lamine edildiği belli olmayan bir gövde ağacı. Ibanez Endonezya üretimlerindeki işçilik çok kötü.

Bu üçlü arasında elbette dinky tavsiye ederim ama fiyat da kalitesi ile orantılı.
Eğer bütçe sebebiyle ilk iki gitar arasında kaldıysanız Ibanez tercih edin çünkü başka ağaç ile lamine edilen kavak daha sağlamdır ve o şekilde kullanılması tavsiye edilir.

Ibanez'in rengi içime sinmedi kırmızı renk olsaydı tercih edebilirdim. Jackson JS11 alacağım ama onu da mağazalarda bulamıyorum. Kırmızı renkli hh manyetikli gitar öneriniz olursa bir bakabilirim bütçeyi de 6000TL'ye düşürmek zorundayım çünkü amfi aldım. Tabii ilk defa çalacağım için hh manyetik falan anlamıyorum ama Iron Maiden, manowar, accept gibi grupları dinlerim sizin de farklı manyetiğe sahip gitar öneriniz olursa kontrol edebilirim.

Bu gitarı buldum hocam nasıldır indirime de girmiş.

Son düzenleme:
Ibanez'in rengi içime sinmedi kırmızı renk olsaydı tercih edebilirdim. Jackson JS11 alacağım ama onu da mağazalarda bulamıyorum. Kırmızı renkli hh manyetikli gitar öneriniz olursa bir bakabilirim bütçeyi de 6000TL'ye düşürmek zorundayım çünkü amfi aldım. Tabii ilk defa çalacağım için hh manyetik falan anlamıyorum ama Iron Maiden, manowar, accept gibi grupları dinlerim sizin de farklı manyetiğe sahip gitar öneriniz olursa kontrol edebilirim.

Bu gitarı buldum hocam nasıldır indirime de girmiş.

İyi tercih. Ancak ilk gitarınız olacaksa FR yada tremolo tipi köprüler tavsiye etmiyorum hem kullanım hem de ton açısından.

İyi tercih. Ancak ilk gitarınız olacaksa fr ya da tremolo tipi köprüler tavsiye etmiyorum hem kullanım hem de ton açısından.

Başka seçenek yok gibi ya jackson JS11 stoklarını bekleyeceğim ki belki gelene kadar fiyatları yükselir ya da bunu alacağım tabii başka bir gitar bulamadım kırmızı renkli hh manyetikli bütçeme uygun.

Yeni konular

Geri
Yukarı