8.000 TL monitör dahil sistem toplama

Yani tabii ki herkese göre değişir :D Bana kalırsa gayet güzel olur. Zaten sistem önerilerindede görmüştük ekran kartından kısılıp anakart, PSU gibi şeylere yönelmişti toplanan sistemlerde :D Şşş aramızda :D
PSU önemli ama anakarta pek bir şey diyemiyorum valla ama yüksek tutulması tarafındayım anakartın tabii kısıtlı bütçeler haricinde 2000-3000 gibi :)

Ben sayın @FurkanAltun 'e katılıyorum. Gidip Ferrari model SSD ve Anakart alıp Şahin motorla kullanmaya çalışmak saçmalık bence. Bunun yerine Anakart ve SSD den çok az kısılıp (yani gidip çöp olan en ucuzunu almayın. F/P ürünü alın) Ekran kartını yükseltmek daha mantıklı olacaktır. Fakat unutmayın: PSU'da ucuza kaçarsanız, elektrik affetmez xD

Arkadaşlar önerilerinize baktım ancak b450 serisi bir anakart almak istiyorum, ekran kartını MSI RX 580 Armor 8 GB yükselterek bir sistem topladım.Bu nasıl sizce soğutucuyu gerekirse kendim ilerde yükseltmeyi planlıyorum bu yüzden Ryzen 5 2600 de yetebilir diye düşündüm.
İşlemci: Ryzen 5 2600x
Anakart: MSI B450 Gaming Plus ATX 3466 MHZ
RAM: Corsair Vengeance LPX 3000 MHZ CL16
Ekran kartı: MSI RADEON RX870 ARMOR 8GB (OC modeli değil)
HDD: Seagate 1TB
SSD: Corsair Force Le200 120 GB
Kasa:Thermaltake View 27 600w 80+
Monitör: AOC 21.5 G2260VWQ6 1ms 75hz HDMI FreeSync Gaming

Kasa ve güç kaynağı konusunda kararsızım.

Son düzenleme:
Arkadaşlar önerilerinize baktım ancak b450 serisi bir anakart almak istiyorum, ekran kartını MSI RX 580 Armor 8 GB yükselterek bir sistem topladım.Bu nasıl sizce soğutucuyu gerekirse kendim ilerde yükseltmeyi planlıyorum bu yüzden Ryzen 5 2600 de yetebilir diye düşündüm.
İşlemci: Ryzen 5 2600x
Anakart: MSI B450 Gaming Plus ATX 3466 MHZ
RAM: Corsair Vengeance LPX 3000 MHZ CL16
Ekran kartı: MSI RADEON RX870 ARMOR 8GB (OC modeli değil)
HDD: Seagate 1TB
SSD: Corsair Force Le200 120 GB
Kasa:Thermaltake View 27 600w 80+
Monitör: AOC 21.5 G2260VWQ6 1ms 75hz HDMI FreeSync Gaming

Kasa ve güç kaynağı konusunda kararsızım.
Güzel sistem ama dediğim gibi 3466 MHz oyun için fazladır tabii ki daha performans verir ama zaten RAM'leriniz 3000 MHz bu arada RX 580 8 GB benim de dediğim gibi iyi bir tercih. SSD olarak ise Adata SU650 tercih edin. FreeSync monitör her zaman iyidir.
Hocam o HDD ses çıkartıyor diye şikayetler vardı bilmiyorum tam bir de SSD pek iyi değil sanırım. M.2 olsa bile.

Güzel sistem ama dediğim gibi 3466 MHz oyun için fazladır tabii ki daha performans verir ama zaten RAM'leriniz 3000 MHz bu arada RX 580 8 GB benim de dediğim gibi iyi bir tercih. SSD olarak ise Adata SU650 tercih edin. FreeSync monitör her zaman iyidir.

Hocam o HDD ses çıkartıyor diye şikayetler vardı bilmiyorum tam bir de SSD pek iyi değil sanırım. M.2 olsa bile.

Dediğiniz monitör güzel ekran kartı da yeterli gibi geldi ancak monitörü yükseltmek yerine ekran kartından 47 dolar, anakartı da Asus Tuf Plus Gaming MATX anakart tercih edip 25 dolarda oradan kısarak corsair vengeance 1x16 GB yükseltirsem daha verimli bir sistem elde edeceğimi düşünüyorum siz ne diyorsunuz.

Dediğiniz monitör güzel ekran kartı da yeterli gibi geldi ancak monitörü yükseltmek yerine ekran kartından 47 dolar, anakartı da Asus Tuf Plus Gaming MATX anakart tercih edip 25 dolarda oradan kısarak corsair vengeance 1x16 GB yükseltirsem daha verimli bir sistem elde edeceğimi düşünüyorum siz ne diyorsunuz.
RX 870 yazmışsınız sanırım RX 570 demek isteyecektiniz. 16 GB RAM tabii ki daha iyidir ama dediğim gibi B350M serisi bir anakartta size yeterli olacaktır bence. Tabii ki B450 serisi bir anakart daha iyi olur yine de siz bilirsiniz. RX 580 8 GB tercih edin 570 8 GB yerine el veriyorsa.

O zaman SSD’yi Adata 120GB SU650 Okuma 520MB-Yazma 320MB SATA SSD (ASU650SS-120GT-C) bununla, HDD’yi WD 1TB Blue 64MB 7200rpm (WD10EZEX) Harddisk bununla değiştirmesini öneririm.

RX 870 yazmışsınız sanırım RX 570 demek isteyecektiniz. 16 GB RAM tabii ki daha iyidir ama dediğim gibi B350M serisi bir anakartta size yeterli olacaktır bence. Tabii ki B450 serisi bir anakart daha iyi olur yine de siz bilirsiniz. RX 580 8 GB tercih edin 570 8 GB yerine el veriyorsa.
Yok hocam 580 yazacaktım yanlışlık olmuş bir önceki yazımda belirtmeyi unutmuşum kusura bakmayın.Sizin dediğiniz ekran kartı+16 GB RAM ile düşünüyorum sistemi, ekran kartının daha düşük fiyatlı olanı varken 47 dolar fazla vermektense o para ile RAM yükselteceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı