8.000 TL monitör önerisi

Bütçe
8000

Layspa

Picopat
Daha fazla  
Herkese selam. Laptopta oyun oynamak bildiğiniz üzere ekranı küçük olduğu için pek sarmıyor. Benim de canıma tak etti ve yeni bir monitör almak istiyorum. Fakat alırken ne yapılır nelere bakılır bilmiyorum. 27 inç ve 2K monitör tercihimdir fakat bu laptop için uygun mudur, bazı arkadaşlar 27 inç ekranda piksel piksel sayma olayı gibi şeyler söyleyerek aklımı kurcaladılar. Ayrıca laptopta HDMI ne kadar destekliyor, HDMI sürümü ne veya DisplayPort var mı bilmiyorum. Aşağıya gerekli bilgileri bırakacağım, bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Almak istediğim monitör özellikleri.

27 inç.
2K.
165Hz üzeri.

Laptop özellikleri.

Model: Acer Nitro 5 AN515-58-79yk
Ekran kartı modeli: NVIDIA RTX 3060.
Çözünürlük: 1920x1980.
144Hz.

Herkese selam. Laptopta oyun oynamak bildiğiniz üzere ekranı küçük olduğu için pek sarmıyor. Benim de canıma tak etti ve yeni bir monitör almak istiyorum. Fakat alırken ne yapılır nelere bakılır bilmiyorum. 27 inç ve 2K monitör tercihimdir fakat bu laptop için uygun mudur, bazı arkadaşlar 27 inç ekranda piksel piksel sayma olayı gibi şeyler söyleyerek aklımı kurcaladılar. Ayrıca laptopta HDMI ne kadar destekliyor, HDMI sürümü ne veya DisplayPort var mı bilmiyorum. Aşağıya gerekli bilgileri bırakacağım, bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Almak istediğim monitör özellikleri.

27 inç.
2K.
165Hz üzeri.

Laptop özellikleri.

Model: Acer Nitro 5 AN515-58-79yk
Ekran kartı modeli: NVIDIA RTX 3060.
Çözünürlük: 1920x1980.
144Hz.
2k güzel performans alamazsın.

Hocam 23.8 inç önermişsiniz ama 27 demiştim, bir de eğer anlıyorsanız laptop hangi özellikleri destekliyo bakabilir misiniz

Hocam 23.8 inç önermişsiniz ama 27 demiştim, bir de eğer anlıyorsanız laptop hangi özellikleri destekliyo bakabilir misiniz
Desteklemesi olay değil. Oyunları 2k'da oynatabilecek gücü yok. 27 inç pek iyi olmayabilir görüntü kalitesi için. 1080p olacağı için çok kaliteli olmayabilir. 24 inç iyidir bence.

Peki hocam 2k ekran alıp 1080p oynasam olmaz mı, çünkü bu monitörü isteme sebebim aslında gelecek yaz sistem toplamak, o yüzden monitörü şimdiden almak istiyorum.

Peki hocam 2K ekran alıp 1080p oynasam olmaz mı, çünkü bu monitörü isteme sebebim aslında gelecek yaz sistem toplamak, o yüzden monitörü şimdiden almak istiyorum.
Görüntü bulanıklaşıyor, önermem. En iyisi o monitörü kendi çözünürlüğüyle kullanmak, fakat fiyattan feragat edecekseniz yapın yine de, FHD için arkadaşın attığı monitör güzel olabilir.

Görüntü bulanıklaşıyor, önermem. En iyisi o monitörü kendi çözünürlüğüyle kullanmak, fakat fiyattan feragat edecekseniz yapın yine de, FHD için arkadaşın attığı monitör güzel olabilir.
Evet hocam tam olarak fiyat konusunda sıkışık olmam. Yazın toplama işi yaparsam fiyat açısından zorlanabilirim, o yüzden monitörü şimdi almak istiyorum. Eğer aşırı bir görüntü kalitesizliği yoksa çok sorun olmaz. Ama yine de çok kötü olur önermem diyorsanız başka monitörlere bakayım. Bu arada teşekkürler cevap verdiğiniz için.

Evet hocam tam olarak fiyat konusunda sıkışık olmam. Yazın toplama işi yaparsam fiyat açısından zorlanabilirim, o yüzden monitörü şimdi almak istiyorum. Eğer aşırı bir görüntü kalitesizliği yoksa çok sorun olmaz. Ama yine de çok kötü olur önermem diyorsanız başka monitörlere bakayım. Bu arada teşekkürler cevap verdiğiniz teşekkür ederim.
Önerdiğim monitör güzel. Pivotu iyi. Fiyatı da iyi. Bunu şimdiden al.

Geri
Yukarı