8.000 TL sistem toplama

sweiss

Megapat
Yer
Pendik, İstanbul
Yaklaşık 8 bin TL bir bütçe ve araştırmalarım ile kendimce böyle bir PC topladım. Sizce değiştirmem gereken bir şey var mı ya da eksik bir şey var mı?
SSD genel olarak hepsi iş göreceği için eklemiyorum.
Benim bir merak ettiğim PSU yeterli olacak mıdır sizce? Yükseltmem ya da daha uygun bir fiyata tavsiye ettiğiniz bir ürün var mıdır?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın hava akışı iyi değil. 650W 80+ daha uygun olur diye düşünüyorum ayrıca.
Başka bir forumdada gördüm az önce. Kasayı değiştireceğim. Önerdiğiniz bir kasa varmı?

Kasayı kesinlikle değiştir ve daha hızlı mhz'de bir ram alabilirsin.
Oyun içi performans testlerine baktığımda 4 5 fps farklar var. Ramları kendimce yeterli buluyorum.

Peki bu kasa nasıl sizce?

Psu hakkında çok bir bilgim yok. Psu tavsiye ederseniz mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an ince hesapta gaming gecesi var,her cuma da oluyor sana şöyle bir şey tavsiye ederim stoklar tükendi ama her gaming gecesinde geliyor geri ;
Ryzen 5 3600 (gaming gecesinde 1200 tl )
B450M - H ( 439 tl )
Vulcan 8 GB DDR4 3200Mhz Ram (2 tane alırsın)(tanesi 270 - 540 tl)
650w +80 plus - xigmatek Temper Glass Kasa ( 700 tl)
rx 5700 (xt) ( 2900 tl ) (ray tracing teknolojisi için rtx istiyorsan rtx 2060 ise 2600 tl ben 2900 ekliyorum)

5800 tl yapar 8000 lira bütçe var diyorsun,bence o sisteme gerek yok çok çok daha iyisini toplarsın

Başka bir forumdada gördüm az önce. Kasayı değiştireceğim. Önerdiğiniz bir kasa varmı?

Oyun içi performans testlerine baktığımda 4 5 fps farklar var. Ramları kendimce yeterli buluyorum.

Peki bu kasa nasıl sizce?

Psu hakkında çok bir bilgim yok. Psu tavsiye ederseniz mutlu olurum.
Bu kasa güzel pişman etmez. 80+ olmasına dikkat edip bir psu almanı tavsiye ederim.

Şu an ince hesapta gaming gecesi var,her cuma da oluyor sana şöyle bir şey tavsiye ederim stoklar tükendi ama her gaming gecesinde geliyor geri ;
Ryzen 5 3600 (gaming gecesinde 1200 tl )
B450M - H ( 439 tl )
Vulcan 8 GB DDR4 3200Mhz Ram (2 tane alırsın)(tanesi 270 - 540 tl)
650w +80 plus - xigmatek Temper Glass Kasa ( 700 tl)
rx 5700 (xt) ( 2900 tl ) (ray tracing teknolojisi için rtx istiyorsan rtx 2060 ise 2600 tl ben 2900 ekliyorum)

5800 tl yapar 8000 lira bütçe var diyorsun,bence o sisteme gerek yok çok çok daha iyisini toplarsın
İtopya'ya gidip el ile alacağım. Yinede yardımınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı