8.000 TL'ye AM5 anakart önerisi

Bütçe
8.000

Kastanbolu

Kilopat
İşlemci
R5 7600
Ryzen 5 7600 işlemcim, idarelik de RX 5600 XT ekran kartım var. Yükseltip NVIDIA 3070, 3080 arası almayı düşünüyorum.
Anakart arıyorum şimdi bütçem 8.000 TL. Güzel kaliteli AM5 anakart tavsiyesi yapar mısınız?

Son olarak bütçeyi korumak adına sistem de 2. el garantili bir anakart almamı tavsiye eder misiniz? Yoksa 2. el anakart da hele hiç bulaşmamı dersiniz?

RAM'i 2. el alacağım, boş kasayı da aynı şekil düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

8000 TL anakart saçma bence. 7600 için.

Anakart olarak bunu alın tavsiyem olarak arta kalan parayı da atacağım kasayı 0 olarak alın.

Hatta biraz daha bütçe kısarak bu son atıcağım anakart alınarak ekran kartını daha yüksek model de tercih edebilirsiniz.

Ryzen 5 7600 işlemcim, idarelik de RX 5600 XT ekran kartım var. Yükseltip NVIDIA 3070, 3080 arası almayı düşünüyorum.
Anakart arıyorum şimdi bütçem 8.000 TL. Güzel kaliteli AM5 anakart tavsiyesi yapar mısınız?

Son olarak bütçeyi korumak adına sistem de 2. el garantili bir anakart almamı tavsiye eder misiniz? Yoksa 2. el anakart da hele hiç bulaşmamı dersiniz?

RAM'i 2. el alacağım, boş kasayı da aynı şekil düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Gigabyte X570 Aorus Elite Wifi

Gigabyte X570 Aorus Elite Wifi
AM5 diyorum...

Black Friday zamanı MSI B650 Tomahawk o fiyatlara düşebilir. Şu an 9.300'e satılıyor. Kendim kullanıyorum, memnunum.

Ne zaman gerçek indirimler başlayacak acaba?
Bende şuan B450 Max Tomahawk AM4 olanı var.

8000 TL anakart saçma bence. 7600 için.

Anakart olarak bunu alın tavsiyem olarak arta kalan parayı da atacağım kasayı 0 olarak alın.

Hatta biraz daha bütçe kısarak bu son atacağım anakart alınarak ekran kartını daha yüksek model de tercih edebilirsiniz.

2.El olarak kovalasam peki garantisi olan anakartları tavsiye eder misiniz daha da bütçe açmak için?

AM5 diyorum...

Ne zaman gerçek indirimler başlayacak acaba?
Bende şuan B450 Max Tomahawk AM4 olanı var.

2.El olarak kovalasam peki garantisi olan anakartları tavsiye eder misiniz daha da bütçe açmak için?
2. EL kovalamaya gerek yok 7600 işlemcisi için x670 gibi anakart bakmak saçma prime 650M-A alın geçin 3000TL fiyat farkı var onu da daha iyi bir ekran kartı almak için harcayın derim.

2. EL kovalamaya gerek yok 7600 işlemcisi için X670 gibi anakart bakmak saçma Prime 650M-A alın geçin 3000TL fiyat farkı var onu da daha iyi bir ekran kartı almak için harcayın derim.

İleride daha da yükseltirsem işlemciyi aradan çıksın bir daha anakart düşünmeyeyim diye demiştim.
Kasa da güzel durmasını istiyorum çok küçük oluyor M-ATX olanlar ATX tavsiyesi yapabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı