8.000 TL'ye ekran kartı ve 4.000 TL monitör önerisi

Teşekkür ederim arkadaşlar

Açıyorum hemen.

Elimdeki bilgisayarı 5 binden satmak üzere anlaştım pazar gününe :)
Konuyu 10 bin bütçe ile alınabilecek bilgisayarlar olarak konuşabilir miyiz?
6700 ekran kartılı bir sistem önerisi var ama ben RTX ekran kartlarından olsun istiyorum NVIDIA hiç kullanmadım. Gördüğüm kadarıyla NVIDIA daha cazip geliyor.

İşlemci Intel olması veya AMD olması ne gibi farklılıklar getiriyor. Ekran kartı seçiminde de aynı şekilde AMD veya NVIDIA ne gibi farklılıklar deneyimletir?
Yeni konu açsanız daha iyi olur gibi, monitörle birlikte 10 bin değil dimi belki 2K monitörlü bir sistem toplayabilirsiniz.

Yeni konu açsanız daha iyi olur gibi, monitörle birlikte 10 bin değil değil mi belki 2K monitörlü bir sistem toplayabilirsiniz.

Dahil değil. 2klı sistem çok gelir gibi geldi bana monitör fiyatı da artacak 2 katına. Sistemden hariç monitör de bakıyorum. Anlamadığım nokta 2K için ekran kartının da yüksek olması gerektiği. Bu konuyu nasıl kapatırım ya da kapatmam gerekir mi?

Dahil değil. 2klı sistem çok gelir gibi geldi bana monitör fiyatı da artacak 2 katına. Sistemden hariç monitör de bakıyorum. Anlamadığım nokta 2K için ekran kartının da yüksek olması gerektiği. Bu konuyu nasıl kapatırım ya da kapatmam gerekir mi?

Sol alttan rapora tıklayıp Diğer kısmından konu kapatılmalı diyebilirsiniz, moderatörler bir süre sonra tartışmaya gerek kalmadığını düşünürlerse kapatıyorlar ama açık kalsa da olur, siz yeni bir konu açın en iyisi. Bu arada 6600XT-RTX3060 Ti ve üzeri 2K için uygun olur ama siz Rekabetçi oyunlar oynuyormuşsunuz 1080p 165Hz veya 240Hz daha mantıklı olur.

Geri
Yukarı