8.000 TL'ye oyuncu laptop önerisi

Bütçe
7-8k
Yok hocam almayın 640x480 de 30 FPS alıyor NVIDIA niye böyle bir ekran kartı çıkarmış anlayamadım gidin 4 bin lira daha verin 640x480 de 60 FPS alın 1660 Ti alıp.
Hocam benim dediğim kesinlikle doğrudur olayına girmeden güzel bir şekilde ilerlemek istiyorum. Attığınız linkteki oyunları ve alınan FPS değerlerini inceledim. 1080P de konu sahibi arkadaşın almayı umduğu 70 100 FPS değerlerini bir tek Valorant'ta gördüm.
Burayı geçiyorum, 1650ye iyi bir kart diyorum, farklı bir açıdan yaklaşıyorum; kartın güncel olduğunu düşünmüyorum. 1660 ile aynı zaman diliminde çıktığının da farkındayım. Ama madem bütçe bu, a olmasın da daha iyisi olan b olsun diyorum.
Hala daha üst seviye oyunlarda akıcı bir performans alınabileceğini düşünmüyorum. Arkadaşın belirttiği gibi AAA seviyesindeki oyunları 60 FPS oynatmadığını görüyorum. Bunu da bana gönderdiğiniz videoya istinaden söylüyorum. Oyun oynamak bilgisayarın o oyunu açabilmesi değil bunda hemfikirizdir umarım. Yani grafik kalitesini düşürerek alınan FPS yükseltmelerine olumlu gözde bakmıyorum. 640x480 örneğini o yüzden verdim.
Son olarak olaya fiyat bazında yaklaşıyorum. Ekonomi her ne kadar bizim elimizde olmasa da bir ürüne 8000 lira veriyorsanız fiyat performans olarak en mantıklı geleni almalısınız görüşündeyim. En başta da belirttim, her ne kadar Monster'ı tercih etmesem de bakılabilir, düşünülebilir gözüyle yaklaşılmalı.
Derdim olay çıkarmak değil, ama dediğim dedik gitmeyin lütfen. Bunu yalnızca size değil, okuyan herkese söylüyorum gibi düşünün.

Yeni konular

Geri
Yukarı