8.1'den nasıl 7'ye dönülür?

Gratos

Decapat
Daha fazla  
RAM
4 GB
Ekran kartı
GT 440
Anakart
P5G41T-M LX
İşlemci
Q6600
Merhaba arkadaşlar, ben Windows 8.1 kullanıyorum yani daha doğrusu eskdiden geçmiştim bu sürüme ama bazı problemler yaşadım. Windows 7'ye geri dönmek istiyorum bu dosyayı indirip kurabilir miyim? Ve hiçbir dosyamın kalmasını istemiyorum?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    2,1 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleyen: Moderatör:
İndirdiğiniz Windows 7 ISO dosyası değil. Buradan indiriniz.

İndirdiğiniz Windows 7 ISO dosyası değil. Buradan indiriniz.

Hangisini yüklemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Gratos hangi sürümü istiyorsan onu yükleyebilirsin. Daha sonra Rufus ile USB belleğe yaz ISO dosyasını.

Anlamadım şimdi kurduktan sonra ne yapmam gerekiyor?

• ISO dosyasını indiriyorsun. Tüm Windows 7 ISO dosyaları
  • Rufus uygulamasını indiriyorsun. Rufus
  • USB'yi takıyorsun.
  • Rufus uygulamasını açıyorsun.
  • ISO dosyasını seçiyorsun seç yerinden.
  • Dosya sistemi NTFS seç.
  • Disk bölüm düzeni MBR veya GPT olarak seçeceksin, eski bilgisayarsa MBR seç. Anakartın UEFI destekliyorsa GPT olarak seçebilirsin. Windows 7, UEFI destekliyor mu bilmiyorum açıkçası.
  • Rufus'un başlat tuşuna basıyorsun, sana verilerini silinebileceğini söylüyor. Tamam diyorsun.
  • USB belleğin içine ISO dosyan yazılmış olacak.
  • BIOS'a gir, boot yerine gir, USB'i 1. sıraya al ve Save yap çık. Windows kurulum ekranı gelecek.
  • Şimdi yükle bas.
  • Disk biçimlendirme ekranı gelince temiz kurulum istiyorsan tüm diskleri biçimlendir, sonra sil yap. Tek disk gözüktüğü zaman ileri diyeceksin.
  • Windows dosyaları yüklenecek.
  • Diğer şeyleri de yaptıktan sonra masaüstü gelecek.

• ISO dosyasını indiriyorsun. Tüm Windows 7 ISO dosyaları
  • Rufus uygulamasını indiriyorsun. Rufus
  • USB'yi takıyorsun.
  • Rufus uygulamasını açıyorsun.
  • ISO dosyasını seçiyorsun seç yerinden.
  • Dosya sistemi NTFS seç.
  • Disk bölüm düzeni MBR veya GPT olarak seçeceksin, eski bilgisayarsa MBR seç. Anakartın UEFI destekliyorsa GPT olarak seçebilirsin. Windows 7, UEFI destekliyor mu bilmiyorum açıkçası.
  • Rufus'un başlat tuşuna basıyorsun, sana verilerini silinebileceğini söylüyor. Tamam diyorsun.
  • USB belleğin içine ISO dosyan yazılmış olacak.
  • BIOS'a gir, boot yerine gir, USB'i 1. sıraya al ve Save yap çık. Windows kurulum ekranı gelecek.
  • Şimdi yükle bas.
  • Disk biçimlendirme ekranı gelince temiz kurulum istiyorsan tüm diskleri biçimlendir, sonra sil yap. Tek disk gözüktüğü zaman ileri diyeceksin.
  • Windows dosyaları yüklenecek.
  • Diğer şeyleri de yaptıktan sonra masaüstü gelecek.

USB'siz yapamaz mıyız ve dosyalarımın silinmesini istiyorum

USB'siz yapamaz mıyız? Dosyalarımın silinmesini istiyorum.

Bu rehber ile geçebilirsin ama sıkıntılar yaşayabilirsin. Özellikle bu yöntemle Windows'un olduğu diski biçimlendirirsen.

Yeni konular

Geri
Yukarı