8.300 TL'lik 2. el sistem nasıldır?

waleran

Picopat
Öncelikle selam, 6-7 ayda biriktirmiş olduğum parayla ilk defa bir bilgisayar satın alacağım. 2. el almamın sebebi bütçem ancak buna yetiyor ve sadece kendi birikimimle satın alacağım için 2. el seçtim. Arkadaşımın bir tanıdığı bilgisayarını satıyormuş, konuştum ve 8.300 TL'ye monitor dahil aşağıda belirttiğim özellikli sistemi alacağım.

Ekran kartı: Msi Armor RX 570 4 GB.
İşlemci: Ryzen 5 2500X.
RAM: 8 GB (satın aldığımda Dual channel 16 yapacağım)
Monitor: LG 21.5 inc 75 Hz 1ms.

Özellikler bu şekilde Valorant, CS2, Fortnite tarzı oyunlarda düşük ayarlarda 100 FPS üzeri oynatsa yeter diye düşünüyorum sizce bu fiyata bu sistem uygun mu?

Sistem F/P hocam ama arkadaşın bütçesini aşıyor gibi monitör dahil 8.3K verebilıyorken 10k sadece kasaya vermesi zor olur.

Öncelikle selam, 6-7 ayda biriktirmiş olduğum parayla ilk defa bir bilgisayar satın alacağım. 2. el almamın sebebi bütçem ancak buna yetiyor ve sadece kendi birikimimle satın alacağım için 2. el seçtim. Arkadaşımın bir tanıdığı bilgisayarını satıyormuş, konuştum ve 8.300 TL'ye monitor dahil aşağıda belirttiğim özellikli sistemi alacağım.

Ekran kartı: MSI Armor RX 570 4 GB.

Özellikler bu şekilde Valorant, CS2, Fortnite tarzı oyunlarda düşük ayarlarda 100 FPS üzeri oynatsa yeter diye düşünüyorum sizce bu fiyata bu sistem uygun mu?

Hocam yaşadığınız şehir neresidir daya iyi yardımcı olabilelim.

Elinizde, arkadaşınızda idarelik monitör bulabilir misiniz? Monitör olsa daha iyi sistemler alınabilir. Zorlayamazsanız belirttiğiniz sistem valorant gibi oyunlarda 100 FPS üstü alır hocam. 8.3k pahalı diyemem ama ucuzda değil, alınabilir.

Galiba monitör dahil değil hocam.

Sistem F/P hocam ama arkadaşın bütçesini aşıyor gibi monitör dahil 8.3K verebilıyorken 10k sadece kasaya vermesi zor olur.

Hocam yaşadığınız şehir neresidir daya iyi yardımcı olabilelim.
Haklısınız hocam monitörü görmedim peki bu sistem de alınabilir gibi
Ankaraymış istanbul baktım ben hep sorry hocam ankara bakayım dönüş yapmaya çalışacağım ama o fiyata yine fena değil tek tek toplayabilirsin de biraz zahmetli olabilir.

İlk attığım sistemin yanına herhangi bir monitör alabilirsinzi ama idaretenlik monitörünüz varsa daha iyi alternatiflere yönelebilirsiniz ilanları inceleyin kendinizi yormak istemiyorsanız arkadaşınız pcsi yinede alınabilir zamanla parçaları upgradelersiniz.

Son düzenleme:

Ekran kartı: Msi Armor RX 570 4 GB.

hocam fiyatı baya düşürdüm ve bir sistem bulabildim ankara içerisinde

Sistem;

Sistem Video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

hocam fiyatı baya düşürdüm ve bir sistem bulabildim ankara içerisinde

Sistem;

Sistem Video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
hayır kesinlikle almayın bence ekran kartı ve işlemcisi rx 570in yanına yaklaşamaz iki nesil altı 5x 550 ile denk bir karttır
rx 580li attığım sisteme bakın işlemcisi de 11 yıllık eski bir işlemci.

Size attığım rx 580li sistemlere bakın hem işlemcisi bu fiyatta en iyilerden hem gtx 750tiden 4 kat daha güçlü bir kart

Geri
Yukarı