8+4 CPU girişine 8 pin takılır mı?

enover

Femtopat
Daha fazla  
Yeni bir sistem dizdim i5 10400F kullanacağım ama 2666MHz limitini kaldırmak için Z490 bir anakart seçtim.
Ben şimdi 8+4 pin yerine sadece 8 pin taksam nasıl olur? Bir yerde okudum ama pek emin değilim, 10400F hız aşırtma yapılmadığı için 8 pin ile gayet iyi çalışıyormuş.

Yani ben o anakartı sadece o MHz zımbırtısından kurtulmak için alıyorum. 8 pin taksam sorun olur mu? Çünkü MHz limitini aşınca performansı artıyormuş işlemcinin.
Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun olacağını sanmıyorum.
Ama sadece MHz limiti için Z490 almanı önermem. Bence eğer yakın zamanda 11. nesil işlemciye yükseltmeyeceksen Z490 almamalısın.

İlginiz için teşekkür ederim. 8 pin kullanıcam sanırım .Zaten 10400f overclock yapılabilen bi işlemci değil sanırım , en azından ben öyle biliyorum. Bu arada z490 niçin almamalıyım ? Ram frekansını aştığı zaman uçurum gibi fps farkları ortaya çıkıyor. Bütçemi de zorlamıyor z490.
Risk almaya değmez.

Eğer bi sıkıntı çıkarsa sanırım bunu almalıyım. Peki bunlar işe yarıyor mu ? Yine aynı performansı sağlıyor mu?

İlginiz için teşekkür ederim. 8 pin kullanacağım sanırım. Zaten 10400F overclock yapılabilen bir işlemci değil sanırım, en azından ben öyle biliyorum. Bu arada Z490 niçin almamalıyım? RAM frekansını aştığı zaman uçurum gibi FPS farkları ortaya çıkıyor. Bütçemi de zorlamıyor Z490.

Eğer bir sıkıntı çıkarsa sanırım bunu almalıyım. Peki bunlar işe yarıyor mu? Yine aynı performansı sağlıyor mu?

10400 F'te Turbo var bir nevi OC'dir bu da bilginiz olsun.
Ayrıca işlemciniz 2666 RAM destekliyor.
Z490 fazla gelebilir.

10400 F'te Turbo var bir nevi OC'dir bu da bilginiz olsun.
Ayrıca işlemciniz 2666 RAM destekliyor.
Z490 fazla gelebilir.
z490 kullanınca 3600 mhz ram ile çalışabildiğini, biliyorum yanlış mıyım?
z490 kullanınca 3600 mhz ram ile çalışabildiğini, biliyorum yanlış mıyım?
hem bazi benchmark testlerinde r5 3600 ile i5 10400f işlemcilerim 3600mhz ramler ile fpslerini karşılaştırıyorlar

Yeni konular

Geri
Yukarı