8+4 CPU girişli anakarta 4+4 CPU PSU bağlamak

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim hocam. Gerçekten konu hakkında çok bilgiye sahip olmadığım için ve iki farklı görüş olduğu için iyice kararsız kaldım.
Hocam yapıştır geç bir şey olmaz merak etme. CPU için ayrılan pinler de 12 V, PCI-e için ayrılanlar da. CPU pinler 4 toprak PCI-e pinleri 5 toprak.

Ne ekran kartı ne de cpu kafasına göre güç çekmez. Gereğince güç çeker. Ki eğer oc yapmayacaksınız 4+4 size yeterli olur. Power modülerse sorunsuz kullanırsınız.
İkisi aynı işe yarasaydı isimleri farklı olmazdı. Kabloların üstünde bile yazıyor CPU ve GPU diye. İkisinin verdiği güçler farklı. 5 topraklamaya sahip olması 4 topraklamaya sahip bir girişe göre artı olsa da aralarında 3x12V ve 4x12V farkları var. Pin dolduracağım derken sistemi yakma gibi bi' amacınız varsa karışmıyorum, buyurun yakın.

İsimlerinin farklı olması değil mevzu. Pin dizilimi. Toprak toprağa, güç güce bağlı olduğu sürece isterseniz pinlerin ucunu açıp japonla sokete yapıştırın yine değişen bir şey olmaz.

PCI-e connector to CPU socket diye aratarak yabancı kaynaklara da ulaşabilirsiniz. Tomshardware ve LinusTechTips dahil.

Son düzenleme:
Hocam yapıştır geç bir şey olmaz merak etme. CPU için ayrılan pinler de 12 V, PCI-e için ayrılanlar da. CPU pinler 4 toprak PCI-e pinleri 5 toprak.

Ne ekran kartı ne de CPU kafasına göre güç çekmez. Gereğince güç çeker. Ki eğer OC yapmayacaksınız 4+4 size yeterli olur. Sorunsuz kullanırsınız.

İsimlerinin farklı olması değil mevzu. Pin dizilimi. Toprak toprağa, güç güce bağlı olduğu sürece isterseniz pinlerin UC'unu açıp japonla sokete yapıştırın yine değişen bir şey olmaz.

PCI-e connector to CPU socket diye aratarak yabancı kaynaklara da ulaşabilirsiniz. Tomshardware ve linustechtips dahil.

Çok küçük bir detay var sana göre önemsiz olabilir.
Ama + - pinler denk gelmiyor işte ama sorun değil sen olsan takarsın.
Bu arada japon yalıtkan bir malzemedir elektriği iletmez o yüzden attığın teoride tutmaz.

Çok küçük bir detay var sana göre önemsiz olabilir.
Ama + - pinler denk gelmiyor işte ama sorun değil sen olsan takarsın.
Bu arada japon yalıtkan bir malzemedir elektriği iletmez o yüzden attığın teoride tutmaz.
Evet gidip de iş bilmez gibi metalden japonlarsan iletmez. Hayatında eline havya almamış adamlar elektrikten yana atıp tutuyor, komik.

4 yıl o şekilde kullandım. Eski anakartım da hala duruyor. İstiyorsan yollayayım evine sen de dene bir sorun var mı? Yoksa pcni alırım ama. Var mısın?

Kablo değişikliği yaparsan bir şekilde tutturursun.
Kes yapıştır yaparak.
Ama soketlerin + - si ve yapısı olmaz kare oval gibi değişik pinler var.

Kablo değişikliği yaparsan bir şekilde tutturursun.
Kes yapıştır yaparak.
Ama soketlerin + - si ve yapısı olmaz kare oval gibi değişik pinler var.
Hocam onu ben de biliyorum. Power +80 bronze, büyük ihtimalle yarı modüler. İçerisinden çıkan kablolar ile çok rahat bir şekilde sarı sarıya, siyah siyaha bağlantıyla kullanılır. 4 sene kullandım diyorum MSI Z97A Gaming 7 anakart ile.

Hocam onu ben de biliyorum. Power +80 Bronze, büyük ihtimalle yarı modüler. İçerisinden çıkan kablolar ile çok rahat bir şekilde sarı sarıya, siyah siyaha bağlantıyla kullanılır. 4 sene kullandım diyorum MSI Z97A GAMING 7 anakart ile.

Dediğim gibi soketin ve kabloların orijinalini bozmadan kullanamazsın ama bu işi bilen ve eli teknik işlere yatkın birisi kolay şekilde yapabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı