8 + 4 GB RAM Dual Çalışır mı?

HakanYılmazzz

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim sorunum şu;
Anakartta ''Kingston HyperX Fury 8GB 2133MHz DDR4 RAM HX421C14FB2/8'' bellek takılı. İşlemcim G4560.
Elime para geçti ve i7 7700 işlemci aldım. Ancak yanına bir 8 GB daha bellek takviye etmem gerek. Şuan bu marka ve model bellek 500 TL civarında. Ben araştırmalarım sonucu 280 TL'ye ''Kingston Hyperx Fury Black 4GB DDR4 2666 MHz CL15 288-Pin DIMM RAM -HX426C15FB/4'' bellek buldum. Yani yarı fiyatına. Bu belleği alsam diğer bellek ile dual çalışır mı? Anakartım ''MSI B150M BAZOOKA Intel B150 2133MHz DDR4 Soket 1151 mATX '' yani maksimum 2133 MHz RAM desteği var. Cevaplarınızı bekliyorum.

Farklı kapasitede ve gecikme zamanlamalarına sahip belleklerin çift kanal kullanımını tavsiye etmemekle beraber, hızlı olan belleğin yavaş olanın zamanlamaları ve uygun voltaj değerlerinde çalıştırmanız halinde büyük ihtimalle sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Tabi en doğru sonuç ürünler denendiğinde alınacaktır, öncesinde %100 çalışır dememiz maalesef mümkün değil.

Çalışır ama Dual olarak değil. Dual olarak çalışması için birebir aynı olmalı ya da siz getirtmelisiniz.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Aynısından sipariş ettim ve şu an sisteme taktım. 8+8 GB Dual olarak sorunsuz çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı