8+4 GB RAM vs 4+4 GB RAM

mertbilir

Hectopat
Daha fazla  
8+4 GB RAM vs 4+4 hangisi daha performanslı olur? Dual Channel olarak.
4+4 GB RAM'im var bir tanesini çıkartıp 8 yapmayı düşünüyorum FPS artışı olur mu?

Aksine düşüş yaşanabilir. 8+4 yaparsanız flex olarak çalışır. Yani 8'in 4'ü diğer 4 ile çift kanal çalışır, kalan 4 tek kanal çalışır. Ama bence droplar azalacağı için değer. İsterseniz biraz daha para biriktirip 8+8 alabilirsiniz ama sizin seçiminiz.

Aksine düşüş yaşanabilir. 8+4 yaparsanız flex olarak çalışır. Yani 8'in 4'ü diğer 4 ile çift kanal çalışır, kalan 4 tek kanal çalışır. Ama bence droplar azalacağı için değer. İsterseniz biraz daha para biriktirip 8+8 alabilirsiniz ama sizin seçiminiz.
En güzel cevap bu olacaktır bu konuda. Flex Channel'a değinilmiş mesajda zaten.
Aynı şekilde para biriktirip 8+8 önerimdir.

Kesinlikle 8+4. Kendim de bu şekilde kullanıyorum, hiçbir performans sıkıntısı yaşamadığım gibi 4+4 kullananlarla genelde aynı performansı alıyorum.

Aslında drop yemiyorum o yüzden almama gerek yok sanırım

Aslında drop yemiyorum o yüzden almama gerek yok sanırım.
Drop yemiyorsanız güzel, fakat arkaplan işlemlerinde sistem zorlanabilir. Çift kanal olarak çalıştığı için daha rahat oluyor aslında. Bence 8+8 için para biriktirmeniz daha mantıklı olur.

Drop yemiyorsanız güzel, fakat arkaplan işlemlerinde sistem zorlanabilir. Çift kanal olarak çalıştığı için daha rahat oluyor aslında. Bence 8+8 için para biriktirmeniz daha mantıklı olur.
Yani aslında oyun oynarken arkada spotify falan açıyorum google falan da açık oluyor şimdi bir 8 alsam 2 ay sonra falan da bi 8 daha alırım böyle iyi olur mu?

Geri
Yukarı