8+4 Pin CPU Girişine Sadece 8 Pin Takmak

Meraktan soruyorum, 3 tane 8 pin güç girişi olan ekran kartının hangisi olduğunu söyleyebilir misiniz?

Çok özür dilerim tamamen yanlış okumuşum, benim hatam. Bu mesajlar silinebilir.

Yeni MSI Z270 Gaming M7 anakart aldım. Daha önceki anakartımda 8 Pin CPU güç girişi vardı. Bu anakartta ise 8+4 Pin CPU güç girişi var. Şu an için sadece 8 Pin takarak sistemi çalıştırdım. PSU olarak Corsair RM750x kullanıyorum. Güç kaynağımda sadece 4+4 CPU girişi var. Bu durumda ne yapmam gerek? Güç kaynağını değiştirme şansım yok. Bir çözüm üretebilir miyiz?

Eki Görüntüle 274853

Ek olarak güç kaynağımdan oldukça memnunum. Amazon üzerinden 400 TL civarı bir fiyata almıştım. Yaklaşık 301W güç tüketene kadar fanını çalıştırmıyor.

Hazır konu açmışken sorayım. Güç kaynağımda sadece 2 tane 6+2 PCI-E girişi veya çıkışı var. Ne deniyor bilmiyorum. Bazı ekran kartlarında 3 tane 8 Pin girişi mevcut. Bu durumda ne yapacağım. Başka bir ihtimal SLI yapmak istersem nasıl olacak?

Merhaba sorunu nasıl çözdünüz acaba?
bende topladığımız x399 sisteme dikkat etmeden PSU yu sadece 8pinlik CPU güç kablosu içeren bir model aldım . Sistem çalışıyor ancak AMD 1950x treadripper islemci var Pentium gibi davranıyor 8 pin çoğaltıcı aldım onu bekliyorum umarım çözülür problem

Arkadaşlar, Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming anakart aldım. Wi-Fi olmayan model, yani Aorus giriş modeli. R5 2600 işlemci aldım yanına. Anakart 8 pin girişli. Overclock işine girilirse 8 pin yeterli gelir mi? Ana kartı daha açmadım tüm parçalar gelmediğinden. Yoksa değiştirip 8+4 pin MSI modeli mi alayım? Fakat Extreme OC yapmam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şey soracağım benim i3 7100 işlemci var + Exper H110 M D model anakart var 300W PSU var RX 570 alacağım bir de başka 250W PSU daha var şimdi sistemi 2 PSU'yla çalıştırsam olmaz mı? Anakart ve CPU için 300W olanı kullanırım GPU için de 250W olanı kullanırım.

Bir şey soracağım benim i3 7100 işlemci var + Exper H110 M D model anakart var 300W PSU var RX 570 alacağım bir de başka 250W PSU daha var şimdi sistemi 2 PSU'yla çalıştırsam olmaz mı? Anakart ve CPU için 300W olanı kullanırım GPU için de 250W olanı kullanırım.
Ben bir bilgisayarda o işlemi yaptım. Bir PSU'yu, pin kısmında olan yeşil ve siyah kabloyu direk birleştirdim. Arkasında açma kapama anahtarından direk kapatıp açtım. Sistem açılmadan önce ilkin onu çalıştırıp, sonra power tuşuna basarak bilgisayarı çalıştırdım, olmasına oluyor yani.
Fakat görüntü olarak çirkin olur, yer kaplar, tehlikeli olabilir sistem için yani bozulabilir. İlkin ayrı PSU'yu çalıştırmalı vs. Bence gerek yok. 500-600W arası indirimli filan denk getirin bir yerden alın. Silver filan sertifikalı da olabilir. Dandik ürünlere kaçmayın derim.

Merhaba sorunu nasıl çözdünüz acaba?
bende topladığımız x399 sisteme dikkat etmeden PSU yu sadece 8pinlik CPU güç kablosu içeren bir model aldım . Sistem çalışıyor ancak AMD 1950x treadripper islemci var Pentium gibi davranıyor 8 pin çoğaltıcı aldım onu bekliyorum umarım çözülür problem
Çoğaltıcı aldığınızda herhangi bir sorun ile karşılaştınız mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı