8.5 yıllık SanDisk Ultra USB belleğin hazin sonu

Makaleler
53
Evet, bundan yaklaşık 9 yıl önce SanDisk Ultra USB 3.0 16 GB USB bellek almıştım.

Son zamanlarda gerek Rufus ile ISO yazarken, biçimlendirme yaparken bir hantallaşma ve yanıt vermiyor sorunları oluyordu yine daha 2 yıl önce açtığım konu gibi.

Bunun üzerine CrystalDiskMark ile 256 MB boyutu ile test ettim. Ardından USB bellek yazma işlemi sırasında sanki bilgisayardan çıkarılmış gibi oldu.
Ardından USB belleği çıkarıp geri taktım. Bilgisayar güzel şekilde algıladı. Ancak biçimlendirme yapacağım zaman yine aynı olay oldu. Kısaca sevdiğim USB bellek tekrardan hakkın rahmetine kavuştu.

Ardından içerisinde önemli bazı veriler olduğu için güzel bir şekilde USB belleği kırdım.
Sonra güzel bir şekilde yaktım USB belleği. Sonra soğuk suya sokup şoklama yaptım.
İmha işlemi başarılı :like:

Onun yerine yeni minnak bebeğim Ultra Flair geldi 🥰😘

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet, bundan yaklaşık 9 yıl önce SanDisk Ultra USB 3.0 16 GB USB bellek almıştım.

Son zamanlarda gerek Rufus ile ISO yazarken, biçimlendirme yaparken bir hantallaşma ve yanıt vermiyor sorunları oluyordu yine daha 2 yıl önce açtığım konu gibi.

Bunun üzerine CrystalDiskMark ile 256 MB boyutu ile test ettim. Ardından USB bellek yazma işlemi sırasında sanki bilgisayardan çıkarılmış gibi oldu.
Ardından USB belleği çıkarıp geri taktım. Bilgisayar güzel şekilde algıladı. Ancak biçimlendirme yapacağım zaman yine aynı olay oldu. Kısaca sevdiğim USB bellek tekrardan hakkın rahmetine kavuştu.

Ardından içerisinde önemli bazı veriler olduğu için güzel bir şekilde USB belleği kırdım.
Sonra güzel bir şekilde yaktım USB belleği. Sonra soğuk suya sokup şoklama yaptım.

Onun yerine yeni minnak bebeğim Ultra flair geldi 🥰😘

o7 SanDisk unutulmıycaksın yazıcakken sondaki yazıyı gördüm ve içim parçalandı.

Onun yerine yeni minnak bebeğim Ultra flair geldi 🥰😘

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Millet eşini bu kadar sevip özen göstermiyor hocam maşallah takdir ettim.

1691135264447.png

Görev tamamlandı asker, huzur içinde uyu o7.

2021'de SanDisk Ultra Dual aldım ama ilginç bir şekilde yakın bir zaman önce Rufus ile Debian imajı yazmaya çalışırken yazma korumalı moda geçti. Sadece 2 yıllıktı ve böyle olması çok garibime gitti çünkü 12 yıllık HP USB'yi de yine bu tarz önyüklenebilir USB modunda kullandım yıllarca, hatta aktif olarak lokal ağdaki FTP sunucusuna bağlı, fakat halen daha hiçbir sorun yok cihazda. 2016'da da Cruzer Blade almıştım, o da bozulmuştu sanırım çünkü okuma/yazma değerleri 2-3 yıllık kullanıma göre aşırı yavaştı.

SanDisk'in USB'lerinden memnun kalamadım sözün özü.

Sandisk metal kasa usb bellek aldım birkaç sene önce. Çok pişmanım. Isınmaya başladığı anda aktarım hızı öyle bir düşüyor ki sinir krizi geçirmemek için bilgisayarın yanında durmuyorum. Sanırım hiçbir flaş bellekte metal kassa tercih edilmemeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı