Çözüldü 8+6 pin ekran kartının 6 pinini bağlamadan çalışır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NoxeGod

Centipat
Merhaba arkadaşlar, başlıktan da anlayacağınız gibi ekran kartında 8+6 pin bulunmakta.

Screenshot_20230816_152749.jpg

MSI GF650 güç kaynağı ile kullanacağım. 12v kanalından 650 wattın 650 wattını da veriyor. 6 PIN'i bağlamadan ekran kartını çalıştırmak mümkün mü? Herhangi bir sıkıntı yaşatır mı? Eğer çalışmıyorsa veya ekran kartının kutusunun içinden çıkmazsa diye 6 pin to 8 pin kablo önerir misiniz?

Ekran kartı: Gigabyte Radeon RX 6700 XT.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tamam ben bunu biliyorum ama 6 pin kablosunu nereden bulacağım?

PSU'nun kutusunda mevcut olmalı. 8 pin'i 6+2 diye ayıracaksınız. 2 pin boşta kalacak. Elinizle yapacaksınız bunu. Kabloların fotoğrafını çekip atarsanız yardımcı olalım.

Aman diyeyim o sıkıntı çıkarabilir... Üreticiler de genelde sadece ilgili seri için üretilen kabloların kullanılmasını tavsiye eder. Çünkü farklı farklı PCI-E kablolarında bazı pinler eksik olabiliyor.

A650GF'de zaten yeterince kablo sayısı var kutuda, onu bir halledelim.
Tamam ben bunu biliyorum ama 6 pin kablosunu nereden bulacağım?

PSU'nun kutusunda mevcut olmalı. 8 pin'i 6+2 diye ayıracaksınız. 2 pin boşta kalacak. Elinizle yapacaksınız bunu. Kabloların fotoğrafını çekip atarsanız yardımcı olalım.

Aman diyeyim o sıkıntı çıkarabilir... Üreticiler de genelde sadece ilgili seri için üretilen kabloların kullanılmasını tavsiye eder. Çünkü farklı farklı PCI-E kablolarında bazı pinler eksik olabiliyor.

Çözüm
PSU'nun kutusunda mevcut olmalı. 8 PIN'i 6+2 diye ayıracaksınız. 2 pin boşta kalacak. Elinizle yapacaksınız bunu. Kabloların fotoğrafını çekip atarsanız yardımcı olalım.

Aman diyeyim o sıkıntı çıkarabilir... Üreticiler de genelde sadece ilgili seri için üretilen kabloların kullanılmasını tavsiye eder. Çünkü farklı farklı PCI-e kablolarında bazı pinler eksik olabiliyor.

Evet arkadaş PSU markasını aratıp ona göre benzer bir kablo alsın dediğiniz gibi uyum sorunu olabilir.

PSU'nun kutusunda mevcut olmalı. 8 PIN'i 6+2 diye ayıracaksınız. 2 pin boşta kalacak. Elinizle yapacaksınız bunu. Kabloların fotoğrafını çekip atarsanız yardımcı olalım.

Aman diyeyim o sıkıntı çıkarabilir... Üreticiler de genelde sadece ilgili seri için üretilen kabloların kullanılmasını tavsiye eder. Çünkü farklı farklı PCI-e kablolarında bazı pinler eksik olabiliyor.

Ben daha sistemi almadım. Almadan fark ettim bu sorunu.

Duyduğum (Okuduğum) kadarıyla yanma ve daha çok sorun yaşanabilir bunlarda.

Ve arkadşaın dediği gibi uyumluluk sorunları çıkabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı