8+6 pin gereksinimli RTX 3070 sadece 8 pin ile çalışır mı?

Emrnabgc

Hectopat
Selam. Yarın Gigabyte RTX 3070 Gaming alacağım. PSU'da sadece bir tane 6+2 PCI Express Power kablosu var. Molex dönüştürücü alana kadar tam performansında olmasa da o şekilde taksam çalışır mı?

Onun yerine RTX 4060 veya TI al. 8 Pinli olması lazım. Daha sağlıklı olur. Yada öyle kullanmak yerine kaliteli bir dönüştücü alın.

Selam. Yarın Gigabyte RTX 3070 Gaming alacağım. PSU'da sadece bir tane 6+2 PCI Express Power kablosu var. Molex dönüştürücü alana kadar tam performansında olmasa da o şekilde taksam çalışır mı?

Bazı kartlar eksik pin ile görüntü vermiyor, görüntü verirse çalışır, vermezse Molex yerine 2 tane 8 pine dönüşen aparat alın.

Konuyu biraz hortlatmış olacağım kusura bakmayın :) Aynı kart bende var, 8 pin ile çalıştıramadım ve güç kaynağım yetersiz olduğu için dönüştürücü almadım. Şimdi yeni 750w bir PSU alıyorum ama kafama takılan bir şey oldu. Ekran kartının üzerinde 2 giriş var, biri 8 hemen yanındaki 6 Alacağım PSU üzerinde 2 kablo olacak mı ekran kartı için? Bunu nasıl öğrenebilirim? Veya diyelim 2 kablo var, ikiside 8 pinli mi gelecek?

Konuyu biraz hortlatmış olacağım kusura bakmayın :) aynı kart bende var, 8 pin ile çalıştıramadım ve güç kaynağım yetersiz olduğu için dönüştürücü almadım. Şimdi yeni 750W bir PSU alıyorum ama kafama takılan bir şey oldu. Ekran kartının üzerinde 2 giriş var, biri 8 hemen yanındaki 6 alacağım PSU üzerinde 2 kablo olacak mı ekran kartı için? Bunu nasıl öğrenebilirim? Veya diyelim 2 kablo var, ikisi de 8 pinli mi gelecek?

2 kablo varsa genelde ikisi de 6+2 oluyor veya birisi 6+2 birisi 6 pin oluyor eğer pinler yetersiz kalırsa dönüştürücü almanız gerekir. Kartı aldığımdan beri kasayı 2 psu ile çalıştırıyorum dönüştürücü almaya üşendim.

2. PSU'nun 20 pinli soketinde bu pinleri birleştirdikten sonra kasanın Power tuşuyla 2. PSU'nın şalterini aynı anda açıyorum. Sorun yaşamadım kapatırken de aynı şekilde.
1705786372615.png

1705786437392.png

Değerli yanıtınız için teşekkürler. Ben en güzeli firmaya mesaj atıp netleştireyim :D

2 kablo varsa genelde ikisi de 6+2 oluyor veya birisi 6+2 birisi 6 pin oluyor eğer pinler yetersiz kalırsa dönüştürücü almanız gerekir. Kartı aldığımdan beri kasayı 2 psu ile çalıştırıyorum dönüştürücü almaya üşendim.

2. PSU'nun 20 pinli soketinde bu pinleri birleştirdikten sonra kasanın Power tuşuyla 2. PSU'nın şalterini aynı anda açıyorum. Sorun yaşamadım kapatırken de aynı şekilde.Eki Görüntüle 2091403

Eki Görüntüle 2091408
Hocam ben hayatta yapamam onu :D

Değerli yanıtınız için teşekkürler. Ben en güzeli firmaya mesaj atıp netleştireyim :D
Siz yine atıyorsanız atın ama 8 pin GPU kabloların hemen hemen hepsi 6+2 şeklinde gelir zaten. Siz alacağınız PSU modelinin detaylı özelliklerine bakın. Kaç kablo çıkışı var vs..

Konuyu biraz hortlatmış olacağım kusura bakmayın :) aynı kart bende var, 8 pin ile çalıştıramadım ve güç kaynağım yetersiz olduğu için dönüştürücü almadım. Şimdi yeni 750W bir PSU alıyorum ama kafama takılan bir şey oldu. Ekran kartının üzerinde 2 giriş var, biri 8 hemen yanındaki 6 alacağım PSU üzerinde 2 kablo olacak mı ekran kartı için? Bunu nasıl öğrenebilirim? Veya diyelim 2 kablo var, ikisi de 8 pinli mi gelecek?

750W PSU da 6+2 soketli 2 kablo olması lazım. Her kabloda da 2 adet 6+2 ucu olması gerekiyor. 6+2 olayı 8 pin gerekiyorsa 6 ve 2 PIN'i yanana kullanarak 8 pin yapmaktır.

Geri
Yukarı