Çözüldü 8+8=16 GB RAM nasıl takılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Kitapçığını bakın. Kitapçığını bulamazsanız internette aynı model marka için nasıl takıldığını araştırın.
Anakartınızın üzerinde nereye takacağınız yazar.

DIMM A2 ve DIMM B2 slotlarına takabilirsiniz.

Dakika 22:00:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ram boyutunda alanı gözünüz hemen görür zaten. Genelde renk ayrımı olur. Bakarak bile dual channel olduğunu anlayabilirsiniz. yan yana takılmazlar 1 boşluk olucak şekilde takılır.

Anakart kitapçığına bakın. Genelde 2-4 slotlara takılması önerilir.

Kitapçığını bakın. Kitapçığını bulamazsanız internette aynı model marka için nasıl takıldığını araştırın.

Anakartınızın üzerinde nereye takacağınız yazar.

DIMM A2 ve DIMM B2 slotlarına takabilirsiniz.

Dakika 22:00:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kullanım kılavuzunda 2-4'üncü slota takılması öneriyormuş sağ olun.

1 ve 3 ya da 2 ve 4 slotlarına takarsanız çift kanal çalışır. Zaten çoğu anakartlarda 1 ve 3. slotun rengi birbiriyle aynı, 2 ve 4. slotların renkleri de birbirleri ile aynı olur.

Eskiden 3600MHz'e de çekemiyordum şu an XMP ile rahatlıkla çektim. :D Bu arada rastgele birine verdim en iyi cevabı ama her biriniz yardımcı oldunuz, sağ olun arkadaşlar.

Geri
Yukarı