8+8 GB RAM kiti önerisi

Anakartın zaten maksimum 2666MHz RAM destekliyor, yani 1500 TL bütçe için Crucial Ballistix alsan bile 2666'nın üstüne çıkmayacak o RAM'ler fazla paraya gerek yok.

haklısın dostum ya bundan 2 tane alsam oyunlardaki takılma gider dimi bende aslında 1 tane ram var ama hiçbiryerde bulamadığım için yeni ram alıcamda 8 gb ramim yetmiyor
şimdi bundan 2 tane alsam bilgisayarım çalıştırır dimi

Haklısın dostum ya bundan 2 tane alsam oyunlardaki takılma gider değil mi bende aslında 1 tane RAM var ama hiçbir yerde bulamadığım için yeni RAM alacağımda 8 GB RAM'im yetmiyor.
Şimdi bundan 2 tane alsam bilgisayarım çalıştırır değil mi?

8 GB tek kanal RAM droplara sebep olabiliyor, çok gördüm öyle durumlar.

Elindeki RAM nedir? Satacak mısın? Belki söylersen bulmaya çalışabilirim bir şekilde. Satacaksan önemi yok tabii.

Bu arada evet çalıştırır, aynı Crucial Ballistix RAM'lerin kiti de var 2x8'den 16 GB'lik; 1000 TL falan fiyatı.

ya bende ballistix 8 gb ram var ama sport modeli letgoyada koydum yazanda yok bir kişi buldum ondada 2400mhz var ben arkadaşımdaki rami aldım ondada 2400 mhz vardı taktım sıkıntısız çalıştı ama ram mhz si olarak 2400e düşücek otomatikman sence değermi 2400 almaya yoksa dual kit mi alayım

Geri
Yukarı