8+8 pin karta 8 pin takılır mı?

yalnızEngin

Centipat
Daha fazla  
ROG 3070 8+8 ekran kartına 8 pin Aerocool 600W 80+ Bronze Cylon model PSU taksam sıkıntı olur mu? Şu an bu PSU'yu kullanıyorum ekran kartını yeni alacağım beni 4 ay falan götürür mü? 600W olması biraz sıkıntı ama 8+8 ekran kartına 8pin PSU taksam sıkıntı olur mu? Sorum budur.

ROG 3070 8+8 ekran kartına 8 pin Aerocool 600W 80+ Bronze Cylon model PSU taksam sıkıntı olur mu? Şu an bu PSU'yu kullanıyorum ekran kartını yeni alacağım beni 4 ay falan götürür mü? 600W olması biraz sıkıntı ama 8+8 ekran kartına 8pin PSU taksam sıkıntı olur mu? Sorum budur.
Önerilen 750w hocam. Yetmeyebilir sistem için.

Sıkıntı olur. O kartın TDP değeri 220W.
Tek bir 8 pinli kablodan 150W civarı güç alır. Yük altında yetmez.

Ama senin güç kaynağında zaten 2 adet 6+2'lik uç bulunması lazım. İkisini de takarsan kullanırsın.

Sıkıntı olur. O kartın TDP değeri 220W.
Tek bir 8 pinli kablodan 150W civarı güç alır. Yük altında yetmez.

Ama senin güç kaynağında zaten 2 adet 6+2'lik uç bulunması lazım. İkisini de takarsan kullanırsın.
Üstünde takılı 6+2lik pin var diye biliyorum yedek olarak yanına mı koyuyolar

Üstünde takılı 6+2lik pin var diye biliyorum yedek olarak yanına mı koyuyolar
Yedek falan değil bildiğin ana görevli bir uç.
Kabloların arasına bak gözden kaçırmışsındır. Takılı olanın gövdesinden ayrılıyor da olabilir.

Burada 2 adet 6+2 olduğu yazıyor.

Bende 2060 super vardı eskiden. Direkt olarak 2. pini takmazsam bios ekranında uyarı verip açmıyordu sistemi. Görüntü geliyordu fakat bilgisayarı kullanmaya izin vermiyordu. Yani bırakın kullanmayı direkt açmaya bile engel olabilir. Ve evet üstteki arkadaşın dediği gibi cylonda 2x(6+2) güç çıkışı var

Yedek falan değil bildiğin ana görevli bir uç.
Kabloların arasına bak gözden kaçırmışsındır. Takılı olanın gövdesinden ayrılıyor da olabilir.

Burada 2 adet 6+2 olduğu yazıyor.
Tamamdır hocam çok sağ olun

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220826-094543.png
    Screenshot_20220826-094543.png
    71,7 KB · Görüntüleme: 39

Geri
Yukarı