Çözüldü 8+8 pin tek kablo aynı anda kullanılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

berker051

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, aldığım güç kaynağı bugün elime ulaştı. 8+8 pin olan bir tek kablo var ekran kartında da 8+8 pinlik giriş var. Bu şekilde kullanılabilir miyim, yoksa iki ayrı 8 pinlik kablo mu olması gerekir? Geçen hafta bir elektronikçi arkadaş tek bir kablo tek bir kartı besleyemez demişti, doğru mu söyledi bilmiyorum. Fikirlerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• 16750851192893115695066497126577.jpg
    16750851192893115695066497126577.jpg
    63,2 KB · Görüntüleme: 37
  • 16750851617033966288834600945603.jpg
    16750851617033966288834600945603.jpg
    69,1 KB · Görüntüleme: 27
Çözüm
Merhaba arkadaşlar, aldığım güç kaynağı bugün elime ulaştı. 8+8 pin olan bir tek kablo var ekran kartında da 8+8 pinlik giriş var. Bu şekilde kullanılabilir miyim, yoksa iki ayrı 8 pinlik kablo mu olması gerekir? Geçen hafta bir elektronikçi arkadaş tek bir kablo tek bir kartı besleyemez demişti, doğru mu söyledi bilmiyorum. Fikirlerinizi bekliyorum.
Evet, kullanılabilir.
Evet, kullanılabilir.

Çözüm

Besler. Kullanırsın.
Yalnız kabloyu çok bükmeden tak.

Normalde önerilmiyor. Yük altında kablonun da daha fazla ısınmasına neden olarak çeşitli kötü durumlarla karşılaşılabiliyor. En güzeli PSU'dan iki ayrı çıkıştan iki ayrı kablo ile güç vermek.

Normalde önerilmiyor. Yük altında kablonun da daha fazla ısınmasına neden olarak çeşitli kötü durumlarla karşılaşılabiliyor. En güzeli PSU'dan iki ayrı çıkıştan iki ayrı kablo ile güç vermek.

Hocam dedikleriniz doğru ama ayrı olmayan kablolarda diğer bileşen kısım bükülmeden dolayı ısınıyor.
Bizzat kendi PSU'da denedim ve düz taktım ısınma olmadı.

Arkadaşlar öncelikle değerli düşünceleriniz için teşekkür ederim, psu satan firmayı aradım az önce, sıkıntı olmayacağını söyledi, isterseniz ayrı kullanın dedi ama psudan sadece 1 tane 8+8 pin kablo çıkıyor, ihtiyaç duyulan ikinci kablo için dönüştürücü mü kullanmak gerekiyor?

Arkadaşlar öncelikle değerli düşünceleriniz için teşekkür ederim, PSU satan firmayı aradım az önce, sıkıntı olmayacağını söyledi, isterseniz ayrı kullanın dedi ama PSU'dan sadece 1 tane 8+8 pin kablo çıkıyor, ihtiyaç duyulan ikinci kablo için dönüştürücü mü kullanmak gerekiyor?

Dönüştürücüye hiç bulaşmayın hocam öyle kullanın.

Arkadaşlar öncelikle değerli düşünceleriniz için teşekkür ederim, psu satan firmayı aradım az önce, sıkıntı olmayacağını söyledi, isterseniz ayrı kullanın dedi ama psudan sadece 1 tane 8+8 pin kablo çıkıyor, ihtiyaç duyulan ikinci kablo için dönüştürücü mü kullanmak gerekiyor?
O şekilde kullanın hocam. Eğer PSU gücü ekran kartınıza yeterli ise bir sorun çıkmaz.

Geri
Yukarı